İstenmeyen dövme ve izlere son!

İstenmeyen dövme ve izlere son!

Adını saniyenin trilyonda biri “pikosaniye”den alan ve tüm dünyada lazer teknolojinin son noktası olarak nitelendirilen PicoSil artık Türkiye'de…

06 Temmuz 2015, Pazartesi 11:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

"Amerika’da dövme sildirme konusunda fenomen haline gelen bu teknolojiyi, Türkiye’de bir ilk olarak kliniğime getirmek açıkçası benim için büyük mutluluk" diyen Medikal Estetik Uzmanı Dr. Hüseyin Tırman şunu vurguluyor: "Herkese yapılması gereken uygulama yoktur, kişinin kendisine ve ihtiyacına özel çözüm vardır.”

Yıllardır üstümüzde taşıdığımız ama artık istemediğimiz dövmeler, çiller, akne izleri ya da yaşlılık belirtisi çeşitli izlerden kurtulmak, PicoSil ile artık çok kolay. Oldukça konforlu bir yöntem olan PicoSil ile tedavinin üzerinden sadece 24 saat geçince normal hayatınıza dönebiliyorsunuz. Artık aylarca beklemenize gerek yok; bir önceki gün bile yaptırmış olsanız ertesi gün PicoSil ile dövmenizi sildirmeniz mümkün. Mavi ve yeşil renkler dahil, renkli dövmelerinizden de PicoSil ile çok kısa sürede kurtulabilirsiniz. PicoSil, aynı zamanda yüzdeki ve vücuttaki yaşlılık belirtilerine de aynı performansla hızlı ve etkili bir şekilde çözüm sunuyor. Az seans, düşük enerji, az yan etki, hızlı renk soldurma, fotomekanik efekt…

İster leke, ister dövme olsun yok edilmek istenen pigment dediğimiz boya maddelerinin tedavisinde yeni bir dönem başlattığının altını çizen Dr. Tırman şunları söyledi:

"Bu sayede lazer ışığı cilde o kadar hızla verilir ki hedeflenen leke veya dövme boyaları kum taneleri gibi çok küçük parçalara ayrılabilir. Şöyle örnek verebiliriz: Bir bardağı elinizden düşürüp kırdığınızda büyük parçalar halinde kırılır. Aynı bardağı yere hızla çarptığınızda ise çok daha minik parçalara ayrılıp tuzla buz olduğunu görürsünüz. Lazer teknolojileri de lekeyi parçalamak için tasarlanmıştır. Bu leke ne kadar çok küçük parçalara ayrılırsa vücudun makrofaj dediğimiz savunma hücreleri tarafından daha kolay yutularak bir tür sindirim ile yok edilerek tedavi edilir. Büyük birkaç parçaya ayrılmış bir bardağı mı, yoksa tuzla buz olmuş minik cam tanelerini mi elektrik süpürgesi ile vakumlayıp temizlemek daha kolaydır? Büyük parçalar süpürgenin ucu ve hortumundan geçemeyeceği için temizlenemeyecektir. Bu özellik nedeni ile eski teknoloji ile silinemeyen leke ve dövmeleri tamamen silmek artık mümkün olmaktadır.”

YAN ETKİSİZ, KESİN ÇÖZÜM

Dr. Tırman ikinci önemli üstünlüğünü ise şöyle açıklıyor: "Mevcut leke ve dövme silme lazerlerinin hedefinde olan unsur, bugüne kadar 1064 dalga boyu olan su molekülleriydi. Yani o bölgeye gönderilen lazer ışıkları lekeyi oluşturan melanin adlı pigment tarafından emilemiyordu. Ancak o bölgedeki suyun ısıtılması ile leke ve dövme boyaları etkilenerek parçalanıp yok edilmek isteniyordu. Picosil ile 755 dalga boyunda verilen lazer enerjisi artık direkt olarak leke ve dövme boyaları tarafından emilmektedir. Günlük hayatımızdan örnek verirsek çaydanlıkta ısıtmak istediğimiz suyu istediğimiz sıcaklığa ulaştırmak için önce çaydanlığın metal kısmını ısıtmak gerektiğinden hem daha uzun süreye hem de çok daha fazla enerjiye ihtiyaç vardır. Oysa aynı suyu kombi ya da şofben aracılığı ile anında ısıtarak almak mümkündür. Bu dalga boyu sayesinde hem cilt çok fazla enerjiye maruz kalmayıp yanık gibi tedavi sırasında oluşacak sorunlardan korunur hem de doğrudan hedef boyalara ulaşılarak çok hızlı şekilde sonuca ulaşılır.”

PicoSil ile hangi sorunlar tedavi edilebilir?

•    Güneş lekeleri

•    Doğum sonrası kadınların yüzünde oluşan lekeler

•    Yaşlanmaya bağlı lekeler

•    Melazma

•    Her renk dövmeler (Mavi ve yeşil renkler dahil)

•    Ota nevüs gibi mavi renkli olanlar dahil doğum lekeleri

•    Lentigo

•    Çiller

•    Akne izleri
 

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Koronavirüs hastalarında görülen yeni belirti "Pıhtı atması"