İZDOB, Rigoletto operasını sahneleyecek

İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB), Victor Hugo’nun "Kral Eğleniyor" adlı oyunundan esinlenerek Giuseppe Verdi’nin bestelediği "Rigoletto" operasını yeniden sahneleyecek

19 Ocak 2017, Perşembe 16:17
A A
İZDOB, Rigoletto operasını sahneleyecek
İZDOB’dan yapılan açıklamaya göre, üç perdeden oluşan Rigoletto operasının temsilleri 21 ve 24 Ocak ile 11 ve 14 Şubat’ta saat 20.00’de Elhamra Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

ORKESTRA ŞEFİ ZDRAVKO LAZAROV

İZDOB sanatçılarından Can El’in sahneye koyduğu eserin orkestra şefliğini Şef Zdravko Lazarov yapıyor. Costentino Petridis’in koroyu yönettiği operanın sahne tasarımı Çağda Çitkaya’ya, kostüm tasarımı Gülay Korkut’a, ışık dekoratörlüğü Oktay Kanca’ya ve koreografisi Murat Ersoyluoğlu’na ait.

OPERANIN TEMASI

Operada, esere adını veren sarayın kambur ve çirkin soytarısı Rigoletto’nun saray yaşamının bozulmuş ahlak düzeninden itinayla korumaya çalıştığı kızı Gilda’nın yaşadığı trajik aşk, baba-kız sevgisi ve aşk gibi temalar üzerinden işleniyor. Operanın baş rollerini, Tamer Peker, Cengiz Sayın, Eylem Duru, Beril Yürekli El, Evren Işık, Hasan Alptekin, Alparslan Mater ve Teyfik Rodos oynuyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.