JPMorgan'dan 3.6 milyar dolar kâr

JPMorgan Chase bankası üçüncü çeyrekte beklentilerin üzerinde, 3.6 milyar dolar kâr etti

14 Ekim 2009, Çarşamba 16:22
A A
JPMorgan'dan 3.6 milyar dolar kâr

Varlıkları bakımından ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan Chase, üçüncü çeyrekte 3,6 milyar dolar (hisse başına 82 sent) kâr ettiğini açıkladı. Bankanın, söz konusu çeyrekte hisse başına 52 sent kâr etmesi bekleniyordu.

Bankanın geçen yıl üçüncü çeyrekte kârı 527 milyon dolar (hisse başına 9 sent) olmuştu. Geçen yıl finansal kriz sırasında en güçlü finans şirketlerinden biri olarak düşünülen JPMorgan Chase’in Üst Yöneticisi Jamie Dimon, tüketici kredisi ve kredi kartı kayıplarının halen yüksek olduğunu ve yakın gelecekte bu seviyesini korumasını beklediğini kaydetti.

Bankanın mevcut ve gelecekteki konut kredisi kayıplarının 3,99 milyar dolar, kredi kartı kayıplarının ise 4,97 milyar dolar olduğu belirtildi. Kredi kartı kayıpları oranının üçüncü çeyrekte yüzde 10,3’ü bulduğu, kredi kartı kayıplarının işsizlik oranının yüksekliğini yansıttığı bildirildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.