Junior Caiçara, Okan Buruk'un Abdullah Avcı'ya göre artısını açıkladı

Ocak 2017'den beri Başakşehir forması giyen Brezilyalı sağ bek Junior Caiçara, yeni teknik direktörleri Okan Buruk ile Abdullah Avcı'yı kıyasladı. Sorulan soru üzerine iki teknik adamın özelliklerini yorumlayan Caiçara, artık daha agresif bir takım olduklarını söyledi.

12 Ocak 2020, Pazar 11:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Medipol Başakşehir'in 30 yaşındaki bek oyuncusu Junior Caiçara, uzun süre beraber çalıştığı Abdullah Avcı ile takımın yeni hocası Okan Buruk'u kıyasladı.

Caiçara, yeni bir oyun tarzına geçtiklerini belirterek Okan Buruk'la beraber gerçekleşen değişimin pozitif olduğunu söyledi.

Caiçara, "Abdullah Avcı uzun süre burada çalıştı. Takım olarak onun oyun sistemini benimsememiz çok normal. Okan Buruk ile Abdullah Avcı'nın benzer yanları çok fazla. Oyun tarzları aynı diyebilirim.

Başakşehir önceki yıllarda da topa hep sahip olan takımdı. Topla oynama oranımız şu an yine yüksek. Sadece şöyle bir farklılık var, eskiden çok daha pas yapıp üçüncü bölgede düşük verimlilik gösterirken, artık daha agresif ve topu kapmaya çalışan bir takımız. Bunun pozitif bir değişim olduğunu düşünüyorum" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kadın hakemler Süper Lig'de maç yönetmek için taleplerini iletti