Kadınların erkeklerde değiştiremediği alışkanlıklar

Bir ilişkiye bağladığınızda sevgiliniz ile uzlaşamadığınız zamanlar olabilir. Bunların önüne geçmek ve daha iyi, sağlıklı bir ilişki yaşayabilmek adına sizlere kadınların erkeklerde değiştiremediği alışkanlıkları derledik...

23 Mayıs 2018, Çarşamba 11:43
A A
Dedikodu

Dedikodu

Erkekler kadınları dedikodu yapmakla suçlar ancak kendilerinin zaman zaman daha fazla dedikodu yaptığını asla kabul etmezler. Kadınlar genelde başkalarının kulağına gitmesinden korktukları için daha yüzeysel konuşur, erkekler ise konuyu detaylandırır. Örneğin bir kız arkadaşınıza güvenmeyip erkek arkadaşınıza bir dedikodu anlatmak, yapabileceğiniz en büyük hata olacaktır. Çünkü eğer bir konu erkekler tarafından konuşulursa asla unutulmaz, ama kadınlar zamanla önemini yitiren konuların üzerinde durmaz. Özellikle sevgilinizle bir kız arkadaşınız hakkında asla dedikodu yapmayın, konuyu kendisi açmış olsa bile suçlu siz olursunuz.

Uyku alışkanlığı

Uyku alışkanlığı

İki tip uyku alışkanlığı vardır. İlki erken yatıp erken kalkmayı seven ve ne olursa olsun uykusundan ödün vermeyenler. İkincisi de çok geç yatıp buna rağmen erken kalkabilen ve sizin de aynı miktarda uyumanızı isteyen erkekler.  Bazı erkekler, eğer bir kadın erken yatmayı seviyorlarsa, erkek, kadının kendini suçlu hissedebilecek şekilde bunu ona karşı kullanır. Bir erkek geç saatlere kadar uyumayı seviyorsa onu asla erkenden uyandıramazsınız. Erkek arkadaşınızın uyku saatleriyle ilgili bir problem yaşıyorsanız onun size uyum sağlamasını beklemek yerine kendinize o uyurken uğraşabileceğiniz başka hobiler bulun.

Arkadaşları

Arkadaşları

Her kadın sevgilisinin en az bir arkadaşından hoşlanmaz. Bu kişiyi hep ilişkileri için tehdit unsuru olarak görür. Bunun iki nedeni olabilir. Bu arkadaşın bekar olmasından dolayı sevgilinizi kötü etkileyeceğini düşünüyor olabilirsiniz. Ya da sevgilinizin tarzına uygun olmadığını düşündüğünüz bu kişiyle anlaşamamanız ileride sevgilinizle yaşanacak tartışmaların sebebi olabilir. İki durumda da sonuç genellikle aynıdır. Erkekler arkadaşlarını değiştirmezler. Eğer gerçekten sevgilinizin arkadaşlarının yanlış insanlar olduklarını düşünüyorsanız, sevmediğiniz birisi için onunla tartışmak yerine kendisinin bu yanlışın farkına varmasını beklemeniz en doğrusu.

Her zaman haklı olduğunu iddia etmesi

Her zaman haklı olduğunu iddia etmesi

Konu ne olursa olsun, erkek arkadaşınızla fikir ayrılığına düştüğünüz zaman genellikle haklı olanın kendisi olduğunu iddia eder. Çünkü kadınlar genelde kendilerini açıklamak için erkeklere oranla daha çok konuşurlar ve bir süre sonra kontrolü kaybedip haklı bile olsalar haksız duruma düşerler. Bu yüzden sevgilinizle anlaşamadığınız bir konuda onunla bitmez tükenmez tartışmalara girmek yerine siz de onunkine benzer bir davranışta bulunabilirsiniz. Böylece sizin ne hissettiğinizi daha iyi anlayacaktır.

Hobileri

Hobileri

Erkeklerin bağlı oldukları belirli hobiler ve aktiviteleri vardır. Bunların en önemlisi bir spor takımına karşı duydukları fanatikliktir. Eğer siz de sevgiliniz kadar spora düşkünseniz bu konuda problem yaşamazsınız, hatta bunu, sizi birbirinize daha çok yakınlaştıran bir aktivite olarak görebilirsiniz. Fakat herhangi bir takımla ilginiz yoksa ve sevgiliniz maçları kaçırmıyorsa, ona bu konuda anlayış göstermekten başka çareniz yok. Öte yandan tatil programınızı bile maçlara göre yapıyorsa bu durum ilişkinizi etkilemeye başlayabilir. İki seçeneğiniz var: Siz de sevgilinize uyup, maçlara gitmeye başlayın ya da gitmediğiniz zamanlarda kendinize vakit ayırın ve bunun keyfini çıkarın.

Yemek alışkanlığı

Yemek alışkanlığı

Yemek yemeye düşkün bir erkekle beraberseniz ve onu tanıdığınızda yirmili yaşlarındaysa beğendiğiniz bir erkeğin otuz yaşındayken nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, onu on kilo almış bir halde hayal edebilirsiniz. Çünkü fast food seven bir erkek bunları yemekten vazgeçmek istemez. Uzun bir birlikteliğiniz varsa, istediğiniz restorana gitmek için bir hafta onun istediği, diğer hafta da sizin seçtiğiniz restorana gidin. Eğer herkesin son zamanlarda bahsettiği bir restorana gitmek istiyorsanız, sevgilinizin de yiyebileceği seçenekler olmasına dikkat edin. Yapacağınız yanlış bir restoran seçimi, sizi diğer buluşmalarınız da onun önerdiği yerlerde yemek zorunda bırakabilir.


cosmopolitan.com

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.