Kaldırımda yatan köpeği soğuktan korumak için üzerine hırka örttüler

Kaldırımda yatan köpeği soğuktan korumak için üzerine hırka örttüler

Günün en iç ısıtan haberi Yalova'dan geldi. Soğuk havada kaldırımda yatan köpeğin üzerine hırka örten hayvanseverler, karnını doyurması için de yiyecek bıraktı. Lütfen sizler de sokaktaki dostlarımız için duyarsız kalmayın.

29 Aralık 2019, Pazar 21:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Soğuk havanın etkili olduğu kent merkezinde vatandaşlar, İstanbul Caddesi'ndeki bir dükkanın önünde yatan köpeğin üşüdüğünü fark etti. Üşümemesi için hayvanın üzerine hırka örten vatandaşlar, önüne yiyecek koymayı da ihmal etmedi. Köpeğin yanına giderek ilgilenen kent sakinlerinden Nurcan Erkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sokak hayvanlarına şiddet olgusunun gündemde olduğu bugünlerde böyle hoş görüntülerle karşılaşmanın çok güzel bir duygu olduğunu söyledi.

''Çok insancıl bir duygu''

Hayvanseverlerin bu davranışını takdir ettiğini belirten Erkan, "Çok insancıl bir duygu. Daha da iyi bir şey yapılabilirdi. En azından bir barınağa bırakılabilirdi. Üşüdüğü için insani bir duyguyla yaklaşılmış. Merhametimizi, insanlığımızı gösteren duygulardan. Hem üstünü örtmeleri hem yanına yemek bırakmaları, duyarlı olmamız çok güzel." diye konuştu.

AA


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Stresiniz köpeğinize bulaşabilir