Kalp krizinden hayatını kaybeden adam öyle bir vasiyet bıraktı ki!

Kalp krizinden hayatını kaybeden adam öyle bir vasiyet bıraktı ki!

İzmir Konak'ta, geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Salih Emin Yıldırımkal, ilginç bir vasiyet bıraktı. Cenazesi, vasiyeti üzerine iki çamaşır makinesi üzerine konularak kaldırıldı

09 Haziran 2017, Cuma 15:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İzmir’in renkli simalarından olan ve yaklaşık 30 yıldır spotçuluk yaparak geçimini sağlayan 71 yaşındaki Salih Emin Yıldırımkal, geçtiğimiz günlerde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Salih Emin Yıldırımkal'ın ölümü, çevredeki esnafları, ailesini ve yakınlarını üzüntüye boğdu.
 

VASİYETİ ÜZERİNE TABUTU ÇAMAŞIR MAKİNESİNİN ÜZERİNE KONULDU


Çankaya semtindeki iş yerine yıllarını veren ve herkes tarafından tanınan Salih Emin Yıldırımkal'ın vasiyeti de ortaya çıktı. Vasiyette ise 71 yaşındaki adam, öldükten sonra taburunun iki çamaşır makinesine konularak Çankaya semtinde bulunan Elektronikçiler Çarşısı'ndan kaldırılmasını istedi. Bu istek ise yerine getirildi. Cenaze töreni için hemen iki tane çamaşır makinesi bulundu. Daha sonrada Salih Emin Yıldırımkal'ın tabutu omuzlarda getirilerek çamaşır makinesinin üzerine konuldu.

GÖRENLER ŞAŞTI KALDI


Çarşı esnafının bildiği duruma çevreden geçen vatandaşlar anlam veremedi. Meraklanan vatandaşlar, çevredeki esnaflara sorduğunda vasiyeti öğrenince şaşırdı. Çarşı esnafı da daha sonra çamaşır makineleri üzerine konulan tabutun arkasına geçerek yerini aldı. Salih Emin Yıldırımkal, aynı zamanda çarşı içerisinde yer alan Sipahipazarı Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.


"ÇOK RENKLİ BİR KİŞİLİKTİ"


Tabutu iki çamaşır makinesi üzerine konularak cenaze namazı kılınan Salih Emin Yıldırımkal'ı ise yıllarca beraber çalıştığı esnaf komşuları anlattı. Salih Emin Yıldırımkal'ın çok renkli bir kişiliği olduğunu söyleyen arkadaşı Fahri Kandemir, “Hacı abi bu çarşının duayeni, bir daha bu çarşıya böyle bir insan gelmez. Dünya görüşüyle renkli kişiliğiyle ayrı bir yerde o. Herkese her dükkana girer hal hatır sorar herkesle konuşacak bir şey bulurdu. Buradan bugüne kadar kalkan cenaze yok. Demiş ki beni çamaşır makinesinin üzerine koyun. Bizde iki çamaşır makinesinin üzerine koyduk tabutunu ve kaldırdık cenazesini” dedi.

"VASİYETİNİ YERİNE GETİRDİK"


Salih Emin Yıldırımkal’ın vasiyeti üzerine böyle bir şey düzenlendiğini söyleyen çarşı esnaflarından Gökhan Çayırlı, “Vasiyeti vardı 'iki tane çamaşır makinesi koyun' demişti. Benim tabutumu da onların üstüne koyun cenazemi buradan kaldırın demişti. Bizde vasiyetini yerine getirdik. Çok seviyordu çarşıyı bu yüzden benim cenazem buradan kalksın diyordu. Bizde vasiyetini yerine getirdik” diyerek Yıldırımkal’ı özleyeceklerini söyledi. Yıldırımkal’ın çarşının en eski esnaflarından biri olduğunu söyleyen Ali Paşaşahin ise Salih Emin Yıldırımkal için şu ifadelerde bulundu:

“Spot işiyle uğraşıyordu ve renkli bir insandı. Her insanla diyaloğu vardı. Gönül almasını bilirdi küs kalmazdı asla kimseyle. Çarşımızda 69 yılında ilk defa cenaze namazı kılınmıştı. Bu sene de ilk defa bir esnaf cenazesi kalktı. Allah rahmet eylesin kendisine. Vasiyetinde benim cenazemi bu çarşıdan kaldırın tabutumu iki çamaşır makinesinin üzerine koyun demişti. Vasiyeti yerine geldi. Ölmeden önce caminin önünde kısa bir tartışmamız olmuştu. On dakika sonra yanıma gelerek dedi ki; 'gel senle helalleşelim' Helalleştik elini öptüm öğle namazına gittim geldim, kalp krizinden hayatını kaybetmişti.”

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tunceli'deki doğa harikası Çırtan Şelalesi ilkbaharda bir başka güzel