Karın ağrısıyla gitti, ne çıktı!

Karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede yapılan muayenenin ardından, yumurtalığında 3 kilo kitle olduğu belirlendi

16 Ağustos 2013, Cuma 13:01
A A

Şanlıurfa'da, karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 25 yaşındaki Emine A.'nın, yapılan muayenesinde yumurtalığında 30 santim büyüklüğünde ve 3 kilo ağırlığında kitle olduğu belirlendi. Doktorları şaşırtan kadın, yumurtalığındaki kitlenin ameliyatla alınmasıyla sağlığına kavuştu.

Ağrı ve karın şişkinliği şikayetiyle Ortadoğu Sağlık Merkezi Hastanesi'ne başvuran Emine A.'nın yapılan tahlillerinde sonucunda yumurtalığında ur olduğu tespit edildi. Kadın Doğum Uzmanı Operatör Dr. Bülent Sezgin tarafından yapılan operasyonla kadının yumurtalığındaki 30 santim büyüklüğünde ve 3 kilo ağırlığındaki ur ameliyatla alındı. Yumurtalıkta bu büyüklükteki bir urun nadir göründüğünü ifade eden Doktor Bülent Sezgin, "Hastamız 25 yaşında karın ağrısı ve karnında şişkinlik şikayeti ile bize başvurdu. Yapılan rutin tetkikler sonucunda hastanın yumurtalığından kaynaklanan 30 santim boyutlarında kitle tespit edildi. Biz hastayı operasyon için hazırladık ve başarılı bir ameliyatla yumurtalığından yaklaşık 3 kilo ağırlığında kitle çıkardık. Ameliyat sırasında kitleden aldığımız parçayı patoloji laboratuarımızda hızlıca inceleyerek hastalık bulgusu aradık. Kitlenin iyi huylu olduğundan emin olduktan sonra müdahalemizi tamamladık. Şu an hastamızın durumu gayet iyi, bir süre serviste takip ettikten sora taburcu edeceğiz" dedi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.