Kırmızı Oda dizisi izleyiciyi hayal kırıklığına uğrattı! Dizi Postası 5 Ekim - 11 Ekim

Kıyasıya rekabetin yaşandığı televizyon dünyasında kendine yer etmiş dizilerin ‘EN’leri ile huzurlarınızdayım. Bu haftanın “EN”i benim için, Kırmızı Oda dizisindeki performansıyla Emir Özyakışır’ın hayat verdiği Ömer karakteri... Dizinin yayınlanan son bölümünde Necdet'ten hiç bahsedilmemiş olması ise izleyiciyi "EN" çok kızdıran şeylerden biri oldu. Sefirin Kızı, Çatı Katı Aşk, Bir Zamanlar Çukurova, Sadakatsiz ve Kırmızı Oda'ya şöyle bir bakalım mı? O zaman televizyon ekranlarından evlerimize konuk olan; biraz yüreklerimize biraz da ruhumuza dokunan, kimi zaman güldüren kimi zaman da ağlatan ama en önemlisi duygularımıza sihirli bir değnek gibi dokunan dizilerin sosyal medyada en çok konuşulan sahnelerini gururla sunarım… Sloganımız “Dizin kadar konuş” olsun😊 İşte bu haftanın “En”lerinin Twitter’daki yansımaları… Elif Demirtaş Bilir @elif.demirtas@posta.com.tr

11 Ekim 2020, Pazar 20:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bu hafta neler izledik neler! Kah ağladık, kah güldük, kah aşkın ateşinde yandık kavrulduk ama yine en çok Meliha’yı konuştuk. Meliha anlatırken heyecandan göz bebeklerimiz yerinden çıkacakmış gibi, kalp atışlarımızın sesi dışardan duyulacak gibi... Bekledik durduk Necdet’ten haber almak için. Ama minnak kalbimiz çok kırıldı, çünkü bu hafta Kırmızı Oda'da Necdet'ten hiç bahsedilmedi.

Büyük hayal kırıklığı oldu tabii bizim için. Çünkü önceki bölüm öyle bir yerde bitmişti ki hepimiz sabırsızlıkla bekledik “Necdet’e ne oldu, Necdet Meliha’yı aldattı mı?” diye sorduk durduk bütün hafta.

Sizi bilmem ama Kırmızı Oda bu hafta bana hayal kırıklığı yaşattı. Önceki bölümlerdeki akıcılığı, duyguyu yakalayamadım. Sanırım beklentimi fazla yüksek tuttum. Necdet’le ilgili sahneyi beklerken Meliha’nın gereksiz yere uzatılan intihara teşebbüs sahnesinden sıkıldım mesela izlerken. Telefonun diğer ucunda doktor hanım, bir süre hiç konuşmayan Meliha…

Denize atlayacak mı endişesi yaşarken orada bitti dizi. Sessizce telefonda beklediği saniyeler bana dakikalar gibi geldi. Klasik ve basit bir sahne olmuş. Neyse efendim Meliha’nın intihar teşebbüsü sahnesinde kızının hayatta olduğunu öğrenmiş olduk en azından.

Sosyal medyada tepkiler

Sosyal medyada tepkiler

Gelelim Kırmızı Oda'nın Twitter'daki yansımasına. Meliha'nın Necdet'ten hiç bahsetmemiş olmasına sosyal medyada da tepki vardı. Twitter kullanıcıları "Bir haftadır Necdet'in Meliha'ya ne yaptığını öğrenmek için bekliyorduk" yorumları yaptılar. Velhasıl, Meliha ile ilgili sahnelerin bu kadar durağan geçeceği bir bölüm hayal etmemiştik.

Melisa Sözen yine muhteşem!

Melisa Sözen yine muhteşem!

Alya’ya gelirsek! Melisa Sözen’ in performansı tartışmaya kapalı zaten. Ama Alya’nın İstanbullu Gelin dizisindeki “Yaz” olduğunu öğrendikten sonra ve Süreyya’nın hayatından ipuçları yakaladıktan sonra Alya’nın hikayesiyle ilgili merak seviyem biraz düştü.

Hamamda ayağı kayıp düşen Esma Sultan’ı ve Yaz ya da Kırmızı Oda’daki karakteriyle Alya’nın annesi Süreyya’yı hedef gösterdiğini de biliyoruz zaten.

Neden böyle davrandığıyla ilgili bir öngörümüz de var. Eee böyle olunca da geriye Melisa Sözen’in muhteşem oyunculuğunu alkışlamak dışında bir şey kalmadı bize bu hikayede de.

Kırmızı Oda’yı bu hafta Osman sırtladı

Kırmızı Oda’yı bu hafta Osman sırtladı

Osman’a gelelim! Bu hafta Kırmızı Oda’yı Osman sırtladı, hem de omuzundaki o ağır yüküyle. Hikayesi çok rastladığımız olaydan ibaret aslında. Maalesef toplum olarak silahla eğlenceyi bir türlü atlatamadık. Hastalık bu başka bir açıklaması olamaz. Eğlenceye kurşun sıkan kendini bilmezler yüzünden canı yanan insanlardan biriydi Osman.

Kırmızı düdüğüyle duygusal bir bağ kurmuş. Düdüğü aslında Osman’ın isyanının, çıglığının sesi olmuş. Düdüğü tüm hırsıyla çalıyor ki annesi korktuğunu anlasın koşup gelsin yanına diye. Çünkü annesi onu bahçe duvarına oturtup bakkala giderken “Bir şey olur da korkarsan bunu çal (düdüğü), ben hemen gelirim yanına” demiş.

Osman düdüğünü çalmış, annesi koşarak gitmiş ama yetişememiş oğluna. Bir düğün eğlencesinde lanet olası silahtan çıkan kurşun oracıkta, oğlunun gözü önünde öldürmüş anneciğini.

Seni dizimde yatırıp başını okşayabilirdim Osman ama sana annenin sıcaklığını veremezdim istesem de...

Bu arada Osman karakterine hayat veren yakışıklımızın adı Emir Özyakışır. Dizide üç hafta boyunca konuk oyuncu olarak izleyeceğiz onu. “Daha önce ben bu çocuğu hangi dizide izledim acaba?” diye düşünenler oldu mu? Emir’i en son Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen’in başrolünü paylaştığı Gülperi dizisinde Can olarak izlemiştik, bilginize…

Kırmızı Oda yeni bölüm fragmanı yayınlanmadı

Kırmızı Oda yeni bölüm fragmanı yayınlanmadı

Kırmızı Oda bu hafta 6. bölümü ile ekrana geldi bildiğiniz üzere. Her bölüm bitişinde bir sonraki bölümün fragmanını izliyorduk ancak bu hafta dikkatimizi çeken bir farklılık yaşandı. Cuma günleri yayınlanan dizinin hala yeni bölüm fragmanı yayınlanmadı. Bu da yeni bölüm ile ilgili merakların artmasına neden oldu. Bunu da bir dipnot olarak paylaşayım istedim. Ben de herkes gibi Kırmızı Oda'nın 7. bölüm fragmanını heyecanla bekliyorum. Necdet'in ne yaptığını gerçekten çok merak ediyorum. Cuma ya ne kaldı ki şurada :(

Yine zirveyi kaptırmadı

Yine zirveyi kaptırmadı

Gelelim reyting sonuçlarına... 9 Ekim Cuma gününün birincisi yine Kırmızı Oda oldu.

Total'de ve AB grubu izleyicide Kırmzı Oda dizisi Reyting listesinin zirvesinde yer aldı.

Kırmızı Oda'yı totalde ikinci sırada Arka Sokaklar, üçüncü sırada ise Ramo dizisi takip etti.

Necdet'le ilgili soru işaretlerimiz devam ede dursun biz hemen Kanal D ekranlarında Sadakatsiz dizisine ışınlanalım.

Sadakatsiz ilk bölümüyle ses getirdi

Sadakatsiz ilk bölümüyle ses getirdi

Kanal D'nin yeni dizisi Sadakatsiz ilk bölümüyle Twitter gündemine 1. sıradan hızlı bir giriş yaptı.

Başrollerinde Cansu Dere ve Caner Cindoruk'un bulunduğu dizinin konusu ihanet.

Cansu Dere'nin hayat verdiği Asya başarılı bir doktor... Caner Cindoruk ise Asya'nın eşi Volkan karakterine hayat veriyor. Mutlu bir evlilikleri olan çiftin Ali adında bir de oğulları bulunuyor. Ali karakterine de Alp Akar hayat veriyor.

Asya'nın, eşi Volkan'ın atkısında gördüğü sarı saç teliyle başlıyor Sadakatsiz. Sarı saç telinin peşine düşen Asya'yı neler bekliyor? Çarşamba günlerinin yeni "EN"i olmaya aday dizi bakalım nasıl etkileyecek bizi.

Twitter'da Cansu Dere rüzgarı esti

Twitter'da Cansu Dere rüzgarı esti

Bir süredir herhangi bir dizide rol almayan Cansu Dere de performansı ve güzelliğiyle Twitter'a damgasını vurdu. İşte Sadakatsiz ve Cansu Dere ile ilgili yapılan bazı yorumlar:

 • Ona güveniyorum, bizi güzel bir hikaye bekliyor.
 • Cansu Dere yeni dizisinde bu sefer aldatılan taraf... Gün gelip devran döndü arkadaşlar.
 • Bayağı iyi dizi olmuş, ben bayıldım. İntikam hikayesi izleyecek olmak ve bu intikam hikayesinin başrolünde Cansu Dere’nin olması bayağı heyecanlandırdı beni. Yolu açık olsun da doya doya izleyeyim.
 • Kadın şaldan sarı saç bulduğu için gördüğü her sarı saçlıdan şüpheleniyor. Aldatılmanın ilk evrelerini izliyoruz. Adam utanmadan aldatan o değilmiş gibi pişkin bir de...
 • Dayının da dediği gibi şüphe tek gerçektir Eyşan.

Cansu Dere "Eyşan" olmanın bedelini Sadakatsiz dizisindeki "Asya" rolüyle ödüyor

İlk bölümde başarıyı yakaladı

İlk bölümde başarıyı yakaladı

7 Ekim Çarşamba günü Total'de ve AB grubu izleyicide Kuruluş Osman dizisi Reyting listesinin zirvesinde yer aldı. Sadakatsiz ise Total'de üçüncü AB grubunda ikinci sırada yer alarak güzel bir çıkış yakaladı.

Züleyha yine kaçamadı!

Züleyha yine kaçamadı!

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Züleyha ve Yılmaz'ın aşkı bir türlü mutlu sona ulaşamadı. Hep yollarına birileri çıktı. Ama izleyici artık Züleyha'nın Yılmaz'la kaçma sahnelerinden bıktı. Çünkü Züleyha'nın her kaçma denemesi başarısız oldu ve biz her sahnede "Yine kaçamayacak" diyerek bu defa acaba arabasının önüne kim geçecek merakıyla beklemeye başladık. Ya Züleyha artık Yılmaz'la kaçsın ya da artık Züleyha'nın kaçma sahnesi olmasın. Bu kaçıncı kaçma sahnesi sayamıyorum bile.

Çocuklarıyla güle oynaya Yılmaz'a giden Züleyha'nın arabasının önüne maalesef ki yine biri çıktı Züleyha şaşırdı ama izleyici şaşırmadı. Karşısına çıkan kişinin kim olduğuyla ilgili tahminler var aslında. Elindeki tesbihden yola çıkanlar o kişinin Fekeli olduğunu düşündü.

Peki sizce bu defa Züleyha'nın yolunu kim kesti?

 • Fekeli
 • Demir
 • Müjgan

Kavuşamayanlar!

Kavuşamayanlar!

Aşkları yıllardır bitmemiş ama bir türlü kavuşamamış bir diğer çiftimiz de Fekeli ve Hünkar Yaman. Hünkar ne çıkıyor Fekeli'nin radarından, ne de çekiliyor hayatından.

Bu aşka yazık olacak!

Bu aşka yazık olacak!

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Vahide Perçin'in diziye veda edeceği haberleri üzerine Twitter'da isyan çıktı.

Hünkar Yaman karakterine hayat veren Vahide Perçin'in diziye devam etmesi adına "Vahide Perçin diziden ayrılmasın" hashtag'iyle binlerce twit atıldı.

Hünkar Yaman'ın senaryo gereği hayatını kaybedeceği ve diziye bu şekilde veda edeceği konuşuluyor.

8 Ekim Perşembe günü Total'de Bir Zamanlar Çukurova, AB grubu izleyicide Mucize Doktor dizisi Reyting listesinin zirvesinde yer aldı.

AB'de ise ikinci sırada bulunan dizi zirveye göz dikti.

Çatı Katı şenlendi

Çatı Katı şenlendi

Kanal D ekranlarında bir süredir izleyiciyle buluşan Çatı Katı Aşk'ın kadrosunda değişikliğe gidildi. Selin Şekerci'nin kadroya dahil olmasıyla dizi bir anda Twitter'da yankı buldu. Şekerci, Şirin karakteriyle izleyici karşısında.

Eski aşk yeniden alevlendi

Eski aşk yeniden alevlendi

Daha önce Furkan Andıç ile Kaçak Gelinler adlı dizide birlikte rol alan Selin Şekerci'nin diziye dahil olması büyük bir sevinç yarattı.


"Gediz" sevenler isyanda

"Gediz" sevenler isyanda

Engin Akyürek, Neslihan Atagül ve Uraz Kaygılaroğlu’nun başrollerinde yer aldığı Sefirin Kızı dizisi de bu haftanın "EN" son dizisi olsun. Heyecanın dinmediği Sancar-Gediz-Nare sahnelerini nefeslerini tutarak izleyen seyirci tepkisini Twitter'da gösterdi.

Dizide Gediz Işıklı rolünü canlandıran Uraz Kaygılaroğlu Twitter'da TT olurken senaryoyla ilgili de tepki vardı.

İşte Twitter'da yapılan yorumlardan bazıları:

 • İyi karakterlere hep bir şeyler oluyor, başları dertten kurtulmuyor. Kötülere ise hiçbir şey olmuyor.
 • Artık Akın’ın Nare planları oldukça sıktı.
 • Kötü karakterlerin fazla abartılmasından da sıkıldık. Bunlar neden hesap vermiyor.
 • Akın ve Menekşe yüzünden diziyi bırakacağız.
 • Nare ve Sancar’ı boş verdik. Bari Kavruk ve Zehra kavuşsun. Ne de olsa daha saf ve temiz bir aşk.
 • Sancar ve Nare’nin Melek’i paylaşamama durumu bitsin. Onu beraber korusunlar.
 • Akın ve planları bitsin artık. Çok sıkıldık.
 • Her kına ve düğünde bir olay olmak zorunda mı?

 • Gediz'i kötü yapmak için bu sefer siyah gömlek giydirmişsiniz ama ben iki sahne arasında bir fark göremiyorum. Her haliyle şahane bir Gediz Işıklı var sadece.
 • Gediz arka plana atıldı. Biz onu dizide daha çok görmek istiyoruz.

Aslına bakarsanız ben de Nare'nin Sancar ile birlikte olmaması taraftarıyım. Kendisini hırpalayan adamlara aşık olan kadınlar görmek istemiyorum dizilerde bile olsa.

Reytinglerde dördüncü

Reytinglerde dördüncü

5 Ekim Pazartesi gününün "EN" çok izleneni Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi oldu. Sefirin Kızı ise Total'de dördüncü sırada yer alırken AB sıralamasında beşinci sırada takıldı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Merve Boluğur kırmızı mayosuyla sosyal medyayı salladı