Kızılay’dan kan bağışı çağrısı: Stoklarımız azaldı

Manisa Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. İsmet Nardal, sıcak havalardan dolayı kan bağışının düştüğünü söyledi. Kanın her zaman acil bir ihtiyaç olduğunu söyleyen Nardal, vatandaşlara kan bağışı çağrısında bulundu

18 Temmuz 2017, Salı 19:19
A A
Manisa Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. İsmet Nardal, havaların mevsim normallerinin üzerinde sıcak geçmesinden dolayı bağışlarda yüzde 20 civarında bir düşüşün olduğunu söyledi.


'GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAK MECBURİYETİNDEYİZ'


Meteorolojik olayların kan bağışını çok etkilediğine dikkat çeken Nardal, "Kan bağışında yüzde 20’lik bir düşüş var. Ama trafik kazaları durmuyor, terör olayları bitmiyor, ameliyatlar durmuyor. Ama kan bağışı azaldığı için gece gündüz çalışmak mecburiyetindeyiz.
 

'KAN STOKLARIMIZ AZALDI'


Basın yoluyla, eğitimler yoluyla kurum ve kuruluşlarla irtibata geçip bu açığımızı kapatmak istiyoruz. Zira Ege Bölgesi’nde 132 hastaneye kan yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Manisa’mızda da 22 hastanemize kan veriyoruz. Kan stoklarımız maalesef azaldı. Sadece Manisa’yı, sadece Ege’yi düşünmeyeceğiz. Biz Türkiye şartlarını düşünüyoruz. Bundan dolayı kurum ve kuruluşlarımızın, vatandaşlarımızın kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.