Kontör çetesi Köşk'e çarptı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün amcası Ömer Gül, savcı adına arayıp yüklü miktarda kontör isteyen çetenin tuzağına düştü

08 Eylül 2009, Salı 13:01
A A

 

 

 

Kontör çetesi kendisine polis, savcı süsü vererek arıyor, yüklü miktarda kontör isteyerek vatandaşları dolandırıyordu. Bugüne kadar yüzlerce kişiyi bu yolla dolandıran çete bu kez sert kayaya çarptı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün inşaat mühendisi olan ve 22 yıldır Antalya’da yaşayan amcası Ömer Gül’ün (62) de çetenin tuzağına düştüğü ortaya çıktı. Ömer Gül, 19 Ağustos’ta cep telefonunu arayan kontör dolandırıcısıyla arasında geçenleri şöyle anlattı: “Antalya Cumhuriyet Başsavcısı’nın koruması olduğunu söyleyen kişi, telefonuma ait SIM kartın kopyalandığını ve terör örgütü üyesi bir kişinin bu telefonu kullandığını söyledi.”

310 LİRASINI KAPTILAR

Arayan kişinin bulunduğu ortamdan polis telsizi sesleri geldiğini belirten Ömer Gül, “Polislerin o sırada örgüt evine operasyona gittiğini belirten kişi, benden operasyon için acil olarak telefonuna kontör göndermem gerektiğini söyledi” diye konuştu. Amca Ömer Gül, 310 lira tutarında aldığı 1700 kontörü hemen kendisini arayan kişiye gönderdiğini söyledi. İlerleyen günlerde kendisinden aynı bahaneyle sürekli kontör istenmesi üzerine dolandırıldığını anlayan Ömer Gül polise başvurdu. Polis çete üyelerini şikayetten bir gün sonra Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde yakaladı.

Erol AKKIR/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.