Kredi kartlarının internette kullanma süresi uzatıldı

Kredi kartlarının internette kullanma süresi uzatıldı

17 Ağustos’tan itibaren kredi kartlarını internette kullanmak için onay vermek gerekecekti. BDDK’nin yeni kararıile bu işlemin ertelendiği duyuruldu

19 Ağustos 2017, Cumartesi 23:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İnternet alışverişini sık yapan biriyseniz, BDDK’nin son kararından haberdarsınız demektir. Kurum kararı gereği kullanıcı güvenliğini sağlamak amaçlı, 17 Ağustos tarihinden itibaren tüm kredi kartları internet kullanımına kapatılacaktı.


31 ARALIK 2017'YE ERTELENDİ


Açmak içinse müşteri hizmetlerinden veya herhangi bir yoldan tekrar açılması gerekecekti. E-Ticaretin sekteye uğramaması amacıyla uygulamanın 31 Aralık 2017’ye ertelendiği duyuruldu.

Yani kullanıcıların 1 Ocak 2018 itibariyle kartlarını internette kullanabilmesi için bankasına onay vermesi gerekecek. Uygulamanın amacı internetten alışveriş yapmayan kullanıcıların kartlarını, internet üzerinde kötü niyetli kişilerin kullanmasını engellemek. BDDK erteleme kararını satıcı ve bankalar tarafından gelen talepler doğrultusunda aldığını belirtti.

Google, Apple gibi online abonelik ve mağaza imkanı sunan büyük firmalar, 17 Ağustos öncesi müşterilerine e-posta göndererek kartlarının deaktif hale geleceği konusunda uyarmıştı. Kartınızın internette geçerliliğini korumasını istiyorsanız, bankanızla iletişime geçip bunu belirtmeniz gerekiyor.

Nokia 8 beklentileri karşılayabilecek mi?

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan 'Kanal İstanbul' müjdesi