Krediyle emeklilikte son gün 31 Mayıs

Krediyle emeklilikte son gün 31 Mayıs

Hak ettiği halde SGK’ya borcu olduğu için emekli olamayan Bağkurlu’ya düşük faizli kredi fırsatı devam ediyor. Son gün 31 Mayıs. Aman kaçırmayın çünkü kredide kara liste sorgusu da yok

27 Nisan 2018, Cuma 10:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokol tüm şartları taşımasına rağmen prim borcu olduğu için emekli olamayanlar ya da borçlanma yaptığında emekli olabilecek sigortalılara emeklilik yolunu açtı. Önceki yıllarda da uygulanan sistem, hem düşük faizi hem de uzun vadesi ve geri ödeme kolaylığı ile bu durumdaki vatandaşlara büyük fırsat sunuyor.
 

KİMLER YARARLANACAK?


Emeklilik için yaş ve yıl şartını tamamlamış, ancak prim borcu olan Bağkurlu’lar (Kendi nam ve hesabına çalışan esnaf, sanatkâr). Emeklilik için yıl ve yaş şartını tamamlamış ancak eksik primi olup bunu borçlanma ile (doğum veya askerlik) kapatacak durumdaki sigortalılar. Dondurulmuş Bağkur sürelerini ihya ettiğinde emekli olabilecek sigortalılar. Çiftçiler de yararlanacak.
 

DÜŞÜK FAİZ 48 AY VADE


SGK ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokole göre borç para aylık yüzde 1.28 faiz oranı ve 48 vade ile kredi olarak verilecek. Geri ödemeler emekli maaşından taksitle kesilecek. Kredi verilirken sicil sorgusu yapılmayacak. Emekliliği tamamlayan herkes krediden yararlanacak. Sigortalılar başvurularını öncelikle Sosyal Güvenlik İl/Merkez Müdürlüklerine yapacaklar.


 

SON 1 AYA GİRİLİYOR 


Protokol 3 ay için geçerli. Bu süre içinde başvuru yapmak gerekiyor. Krediden faydalanmak için başvurular 1 Mart’tan itibaren başladı. Son başvuru tarihi ise 31 Mayıs 2018. Yani krediyle emeklilik için halen 1 ay süre bulunuyor. Bu sürenin iki defa uzatılma ihtimali var. Ancak vakit kaybetmeden başvuru yapılmalı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kredi başvurusunda yeni detaylar! 21 Mayıs...