Kuaförlüğü eve taşıyın, iki katı para kazanın!

Parası olmadığı için kendi salonunu açamayan kuaförler, yerinde kuaförlük hizmeti vererek sıfır maliyetle iş sahibi olabilir. Bu hizmetle müşteriler ev konforunda hizmet almanın avantajını yaşarken kuaförler de normalin iki katına kadar para kazanabilir

07 Kasım 2018, Çarşamba 09:02
A A
Kuaförlüğü eve taşıyın, iki katı para kazanın!

Kriz dönemlerinde bile büyümede hız kesmeyen kişisel bakım ve kuaförlük sektörü, bu mesleği yapmak isteyen çiçeği burnunda girişimciler için yeni fırsatlar sunuyor. Bugüne kadar kendi kuaför ve ya güzellik merkezini açan girişimciler büyümeye devam ederken, yeterli sermayesi olmadığı için mesleğini icra edemeyenler de bu hizmeti eve taşıyarak kazançlı bir yatırımın kapısını aralıyor. 

İKİ KATI PARA KAZANDIRIYOR 

Yaşlı, hasta, engelli, hamile yahut küçük çocuğu olan kadınlar başta olmak üzere kişisel bakımlarını evden çıkmadan yapmak isteyenlere yönelik hizmet veren kuaförler deyim yerindeyse ihya oluyor. Kuaför salonuna gelen kişilerin 2 katına kadar ücretle verilen evde kuaförlük hizmetinde manikür, pedikür, saç kesim, boyama, epilasyon, cilt bakımına kadar her türlü hizmet mevcut.

SABİT MALİYETLERİ YOK

Bu sistemin dükkan kirası, elektrik, su, doğal gaz gibi sabit giderleri yok. Dünyada kozmetik ve kişisel bakım sektörü her yıl yüzde 4 oranında büyüyor. 2017 yılında dünyada 500 milyar dolara ulaşan kişisel bakım sektörünün Türkiye’deki hacminin 2018 sonuna kadar 13 milyar lirayı geçeceği öngörülüyor. Bu sektörün içinde hizmet katma değeriyle önemli bir yer tutan kuaför salonlarının sayısı 58 bine ulaşmış durumda. Türkiye’deki kuaförlerden yılda 15 milyon kişi hizmet alıyor. Araştırmalara göre kriz dönemlerinde bile güzelliklerinden ödün vermeyen kadınlar sektörü büyütmeye devam edecek. (Akşam)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.