Kültür - Sanat 19 Mayıs'ta Atatürk'ün eşyalarından oluşan NFT koleksiyonu

19 Mayıs'ta Atatürk'ün eşyalarından oluşan NFT koleksiyonu

19 Mayıs'ta Atatürk'ün eşyalarından oluşan NFT koleksiyonu

Atatürk’ün kişisel eşyalarından oluşan koleksiyonu, NFT’ye çevirerek 19 Mayıs’ta Metaverse’te sergilemeye başlayacak. Atatürk’e ait madalyalar, kehribar tespih, ahşap baston, gramofon ve Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın gözlük çerçevesi gibi son derece nadide eşyaların NFT olarak görülebileceği özel koleksiyon, Metaverse evreninde, ücretsiz gezilebileck.

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e ait madalyalar, kehribar tespih, ahşap baston, gramofon ve Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın gözlük çerçevesi gibi son derece nadide eşyaların NFT olarak görülebileceği özel koleksiyon için Yapı Kredi’nin Metaverse’te 19 Mayıs’ta açacağı üç katlı binasının ilk katı müzeye dönüştürülecek.

19 Mayıs’ta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak ve mirasını gelecek kuşaklara aktarmak adına, daha önce ‘Sanal Müze’ ile dijital ortama taşınan Yapı Kredi Atatürk arşivinin NFT versiyonlarını oluşturuldu. Atatürk’e ait kişisel eşyaların yer aldığı koleksiyonun en değerli parçaları Metaverse evrenindeki Yapı Kredi binasının müzeye dönüştürülen birinci katında sergilenecek. Her yaştan insanın ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e ait eşyalarını NFT olarak görüp ve inceleyebileceği bu sergi, kendisinin mirasını gelecek kuşaklara ulaştırmak adına oldukça değerli.

Atatürk’e ait pek çok kişisel eşyanın NFT versiyonlarının bir araya getirildiği sergi, blokzincir tabanlı Metaverse platformu Decentraland’de “-112, -43” koordinatlarında konumlanacak olan Yapı Kredi binasında gezilebilecek. https://play.decentraland.org adresinden ulaşılabilecek sergiyi gezmek için dijital cüzdan oluşturmadan sayfada “Continue as Guest” seçeneğine tıklanarak misafir olarak Metaverse dünyasına giriş yapılabiliyor. Atatürk’ün eşyalarından oluşan NFT Koleksiyonu gezilebiliyor.

SIRADAKİ HABER