Kültür - Sanat Doğu Ekspresi'nde cinayet tiyatro sahnesinde

Doğu Ekspresi'nde cinayet tiyatro sahnesinde

Paylaş
Doğu Ekspresi'nde cinayet tiyatro sahnesinde

Polisiye edebiyatının dünyaca ünlü ismi Agatha Christie’nin ölümsüz eseri Doğu Ekspresi'nde Cinayet, görsel efektlerle Türkiye’de ilk kez tiyaro sahnesinde izleyici ile buluşuyor.

1933 yılında Agatha Christie’nin İstanbul Pera Palas’ta kaleme aldığı, o yıldan günümüze kadar onlarca dile çevrilen, sinema filmi uyarlamaları yapılan kült eseri Doğu Ekspresi'nde Cinayet, bu sezon ilk kez efektlerle seyirciye görsel bir şov sunacak.

Haberin Devamı

Oyun sırasında gerçekleştirilen kar efekti, tren sisi, hem tren önü barkovizyon perdelerinden hem de vagon içindeki pencerelerden çeşitli sinematik görüntülerle seyirciler farklı bir atmosfer yaşayacak. Tiyatro Ak’la Kara’da sahnelenecek oyunda, dedektif Hercule Poirot karakterini usta oyuncu Atilla Şendil canlandıracak.

Yönetmen koltuğunda ise Şendil ile birlikte Savaş Özdural yer alacak. Oyunun kadrosundaki diğer isimler ise Nazan Diper, Özdemir Çiftçioğlu, Pelin Turancı, Hakan Akın, Ozan Dağara, Oya İnci, Ebru Karanfilci, Can Esendal, Ilgın Angın, Fatih Özacun, Kerem Tataroğlu.

SIRADAKİ HABER