Liberya Başkanı olan George Weah, corona virüse karşı şarkı söyledi

Tarihin ilk ve tek Ballon d'Or kazanan siyahi oyuncusu olan Liberyalı efsane futbolcu George Weah, 2018 yılında ülkesi Liberya'nın devlet başkanı seçilmişti. Liberya'da şimdiye dek sadece 3 corona virüs vakası açıklanmış olmasına rağmen Weah, tüm dünyadaki virüs salgını için şarkı söyledi.

31 Mart 2020, Salı 14:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

1995 yılında Avrupa'da Yılın Futbolcusu ödülünü alarak tarihte bu ödülü kazanmış ilk ve hala tek Afrikalı olan Weah, 1996 yılında ‘FIFA Fair Play’ ödülünü ve 1998 yılında ‘Yüzyılın Afrikalı Oyuncusu’ ödüllerini de kazanmıştı.

Afrika'nın yetiştirdiği en büyük oyuncu olarak anılan ve fair play ruhunu tam anlamıyla yansıtan büyük bir karakter olan Weah, şu anda ülkesi Liberya'nın devlet başkanı.

2018'den beri başkanlık koltuğunda oturan Weah, ülkesinde sadece 3 corona virüs vakası ve 0 ölüm olmasına rağmen dünyaya kulaklarını kapamadı.

Weah, dünyadaki salgınla mücadeleye destek amacıyla bir şarkı söyledi. 

O şarkı

George Weah, hastalıkla mücadele için ilk defa şarkı söylemiyor. 2014 yılında henüz bir milletvekiliyken ortaya çıkan Ebola salgınında da Weah yine bir şarkı bestelemiş ve farkındalık uyandırmayı amaçlamıştı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pogba evde kalmaktan memnun: 'Babalık bana yetiyor'