Loris Karius sözleşmesini tek taraflı feshetti

Beşiktaş'ta Loris Karius bilmecesi nihayet çözülüyor. Daha önce de birçok kez takımdan ayrılacağı söylenen Alman kaleci, alınan bilgiye göre bu sabah itibarıyla Beşiktaş'la ipleri tamamen kopardı.

04 Mayıs 2020, Pazartesi 14:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bild gazetesinde yer alan habere göre Loris Karius, alacakları için FIFA'ya şikayet ettiği Beşiktaş'la yolları tamamen ayırdı. Sözleşmesini tek taraflı fesheden kaleci, birkaç gün içerisinde ülkeden ayrılacak.

Milliyet gazetesinden Serdar Sarıdağ'ın aldığı bilgiye göre, Alman kaleci yönetimin de isteğiyle avukatlarıyla birlikte FIFA'ya gidecek. Daha sonra önce çarşamba günü Almanya'ya, oradan da İngiltere'ye geçecek.

Loris Karius iki senedir kiralık olarak forma giydiği Beşiktaş'a büyük umutlarla gelmiş fakat isteneni verememişti. Liverpool'daki kötü anılarını silmek için geldiği Türkiye'den de çok iyi ayrılmayacak olan Karius'un Liverpool'da kalması beklenmiyor.

Beşiktaş ise birçok kaleciyle görüşme halinde ve yeni file bekçisi için görüşmelerini sürdürüyor.

Karius'un açıklaması şöyle:

"Herkese merhaba, bugün Beşiktaş ile sözleşmemi feshettim. Ne yazık ki böyle sona eriyor ama bilmelisiniz ki bu durumu sorunsuz çözmek için her şeyi denedim. Aylarca tekrar tekrar söyleyerek çok sabırlı oldum. Geçen sene de aynı şeyler oldu. Ne yazık ki bu sorunu çözmeye çalışmadılar ve hatta maaş kesintisi alarak yardım önerimi reddettiler. Bu kulüpte oynamaktan çok keyif aldığımı bilmeniz benim için önemli. Beşiktaş, arkalarında böyle tutkulu taraftar olduğu için gurur duyabilir. Her zaman inanılmaz destek veriyorlar. İyi ve kötü günde beni her zaman desteklediniz ve ben sizi her zaman en iyi şekilde hatırlayacağım! Ayrıca kulüp için çalışan herkes dahil tüm takım arkadaşlarıma, antrenörlerime teşekkür etmek istiyorum. İlk günden beri kollarını açarak karşıladılar beni. Çok teşekkür ederim! Şampiyon Beşiktaş."

Beşiktaş yöneticisi Erdal Torunoğulları, 'Şu anda maç yapmıyoruz. Kimseye oynamadığı dönemin parasını vermek istemiyoruz.' açıklaması yapmıştı. Karius'un menajerlerinden Florian Goll, Erdal Torunoğulları'na şu sözlerle yanıt verdi:

"Torunoğulları'nın açıklamalarını şiddetle kınıyorum. Loris Karius'u insanların önüne atmak istiyorlar. Bizim bahsettiğimiz ödemelerin koronavirüs kriziyle hiçbir ilgisi yok. Ocak ayından beri maaş ödenmedi. Kulüp bunu koronavirüs salgınına bağlamak istiyor ama bu doğru değil."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İbrahim Üzülmez: "Batuhan Karadeniz çenesini tutsa bambaşka olurdu"