Luis Suarez İtalyanca sınavının sorularını mı çaldı?

Luis Suarez'in Juventus'a transferi torpile takıldı. İtalyan devine transfer olabilmesi için Avrupa Birliği dışı tüm oyunculara uygulanan 'dil sınavı ve vatandaşlık belgesi'ni alması gereken Suarez'in sınav sorularını çaldığı iddiası gündemi sarstı.

22 Eylül 2020, Salı 14:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Luis Suarez'in Juventus'a transferi önceki gün iptal olmuştu. Kulüp yetkilileri iptal sebebi olarak 'Vatandaşlık belgesi işleminin uzun süreceği ve bu nedenle oyuncuyu oynatamayacak olmaları' açıklamışlardı. Ancak olayın iç yüzü bambaşka çıktı. Suarez'in dil sınavı sorularında hukuksuzluk yapıldığı iddia edildi.

İddiaya göre İtalyanca sınavına giren ve 100 üzerinden 90 alan Suarez, normalde oldukça uzun süren sınavı sadece 30 dakikada bitirdi. Bu hareketiyle şüphe çeken Suarez'in sınavındaki görevli komisyon üyelerinin telefonları da dinlendi.

Bu iddiaya göre ise komisyondakiker, Suarez için "10 milyon euro'luk anlaşmayı bu sınav yüzünden kaybedemez. Sınavı geçemezse bizi bombalarlar" diyerek torpil yaptıkları belirlendi.

Suarez'in İtalyan ekibinde sorunsuz forma giyebilmesi için İtalyan olan eşi aracılığıyla vatandaşlık almaya çalıştığı ve dil sınavını geçmeye uğraştığı biliniyor.

Ancak bu transferin prosedürleri takılması nedeniyle gerçekleşmemesi artık neredeyse kesin. Suarez'in Atletico Madrid'e transfer olması bekleniyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saracchi Fenerbahçe derbisinde kesin olarak yok