Mahmut Recevik, Mustafa Cengiz hakkında konuştu

Galatasaray'da Mustafa Cengiz'in ekibinde bulunan Mahmut Recevik, önceki gün çok konuşulan ancak Mustafa Cengiz tarafından yalanlanan o görüşmeyi kabul etti. Galatasaray’da Başkan Mustafa Cengiz ile yöneticiler arasında yapılan konuşma, bizzat yönetici Mahmut Recevik tarafından anlatıldı.

18 Nisan 2021, Pazar 12:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yeni sosyal medya uygulaması Clubhouse üzerinden 498 sarı-kırmızılı ile buluşan Mahmut Recevik ile diğer yönetici Okan Böke, Başkan Cengiz ile yaptıkları toplantıyı en ince ayrıntısıyla anlattı.

İşte Recevik’in o konuşması:

Bugünkü toplantıda 7 yönetici, Başkan Mustafa Cengiz’e istifa etmesini önerdik. Salı günü başkanın televizyona çıkıp konuşması beğenmediğimiz bir tutumdu. Pazartesi günü bir derneğin yönetim kurulu üyeleriyle yaptığı görüşmeler çarşamba günü bir gazeteye verilmiş. Bunlar hiç doğru şeyler değil. Bunların olmasını hiç hoş karşılamadık.

Mustafa Cengiz’e de bugün, ‘Böyle olmuyor’ dedik. Güzel güzel, saygı çerçevesinde anlattık. Kendisi, ‘Asla başkanlığı bırakmam’ dedi. Doğru yaptığına inanıyor, böyle düşünüyor. ‘Aday olacağım ve seçimi kazanacağız’ dedi. 'Olmazsanız iyi olur' dedim. 'Kulüp idare edilmiyor 'dedim. Benim kadar Abdurrahim Bey de, Yusuf da, Kaan da, Okan da, Ömer de, Dilek de, Oytun da söyledi. Kendisi kabul etmedi. Onun üzerine kalktık masadan.

Kendisinin bir ifadesi var. ‘Mücadele bir varlıktır’ diyor. ‘Ben mücadeleyi sonuna kadar devam ettiririm’ diyor. ‘Ben bu şekilde büyüdüm, bu şekilde yaşadım. Hiçbir zaman kaçmadım’ diyor.

Recevil, "Devam mı edeceksiniz?" sorusuna "Ne olsun, kulüp ortada mı kalsın?",

Yönetim kurulu toplantılarına katılıp katılmayacakları sorusuna ise "Bilmiyorum, onu salı günü düşünürüz" dedi.

Hadi biz istifa ettik diyelim, ne oluyor o zaman? Yönetim düşüyor, seçime gidiliyor. Ama seçime gidilme ihtimali var mı? Yok. Yönetimin içinden bir aday çıkarsa o isim Abdurrahim Albayrak olur diye düşünüyorum.

Mahmut Recevik ile birlikte Clubhouse’a konuşan yönetici Okan Böke de endişelerini dile getirdi. Böke, “Bu saatten sonra inşallah işleyiş bozulmaz. Böyle bir toplantı yaşandıktan sonra inşallah şubeler hakkında verdiğimiz kararlara veto gelmez. Ben Galatasaray için korkuyorum. Başkana artık konuşmamasının iyi olacağını söyledik. O da bize önce ‘Daha sert konuşacağım’ dedi, daha sonra da ‘Artık konuşmayacağım’ dedi. Ben bir şey anlamadım” diye konuştu.

Milliyet

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe'de Altay Bayındır sonrası kale Harun Tekin'e emanet