Malatya'da lüks araçlarını taksi yapan şoförler pişman oldu

Malatya'da lüks araçlarını taksi yapan şoförler pişman oldu

Malatya'da Lüks otomobilleri ticari taksiye çeviren taksi şoförleri vatandaşların tutumu karşısında şaşkına döndü. Lüks taksilerin tarife fiyatlarını yüksek sanan vatandaşlara taksilerine binmeyince şoförler ne yapacağını şaşırdı

23 Ocak 2017, Pazartesi 20:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Malatya'da taksi şoförleri ÖTV muafiyeti ile birlikte taksilerini yenileyerek lüks model araçlar satın aldı. Taksi duraklarına doluşan sıfır lüks otomobilleri gören vatandaşlar ise lüks araçlardaki tarife fiyatlarını farklı olduğunu sanarak eski model ticari taksilere binmeyi tercih etti. Bu durum karşısında şaşkına dönen taksiciler ne yapacaklarını şaşırdı.
 

LÜKS TAKSİLERE BİNMİYORLAR


Uygulamanın başlamasının ardından Malatya'da ki taksi duraklarında lüks araçlar boy göstermeye başladı. Taksisini yenilemekten ve uygulamadan çok memnun olduğunu ifade eden Taksi şoförü Mehmet Özer, 'Yapılan ÖTV indiriminden dolayı hükümete ve Cumhurbaşkanına teşekkür ediyorum. Nasıl biz bir AVM'ye gittiğimiz zaman bir mağazaya girdiğimizde mağazanın vitrininin güzel olması albenili olması o mağazaya girmeyi sağlıyor.
Şimdi bizde bundan ekmek yediğimiz için bizde dedik ki neden olmasın' Bizimde lüks kavramında milletimize daha kaliteli ve daha konforlu bir hizmet verelim diye böyle bir girişimde bulunduk. Bizim halkımızdan ricam şu taksilerimiz çok pahalı değil. Herkes çok pahalı biliyor. Ben mesela arabamı aldığımdan buyana izlenim şöyle oldu, 'çok yazıyor, çok pahalı' denildi. Vatandaş taksimize binmiyor, çekiniyor. Öyle birşey yok lüks araçlara binseniz de diğer araçlara binseniz de hepsi aynı. 2-3 arkadaşın binip otobüse bindiği parayla bizim araçlara binip yolculuk edebilirler. Ama halkımız biraz tedirgin. Bizde zaten taksi kültürüde yok.


OTOBÜSE VERİLEN PARAYLA TAKSİYE VERİLEN AYNI


Dediğim gibi halkımıza tekrar söylüyorum 2-3 tane arkadaş birleşip gelip taksilerimize çok rahatlıkla binip gidebilirler çünkü otobüse verdikleri paranın aynısını bizim araçlarımıza da veriyorlar. Bu aracımın normal fiyatı 226 bin lira bize de 80 bin lira indirimle elimize geçti. Alt segmentten üst segmentte 20 bin ile 80 bin lira indirim bütün araçlarda oldu. 2.el fiyatına sıfır araç almış olduk." diye konuştu.20 yıllık taksici Mehmet Özer de ÖTV indiriminden faydalanarak lüsk marka otomobil aldığını belirterek, "Şuan ikinci el fiyatına sıfır araç alıyoruz. Şu aracın sıfır fiyatı 220-240 bin lira gibi bir fiyat. Yani şuan bunun ikinci elini almış gibi olduk. Tabi bir de Malatya insanına daha iyi, daha kaliteli hizmet verebilmek için böyle bir maceraya atıldık. Bu devletimizin bizim için yapmış olduğu güzel bir indirim" dedi.

FİYAT FARKI YOK


Devletin kendilerine böyle bir imkan tanıdığı için teşekkür eden Taksi şoförü Necmettin Şık,??Vatandaşta rahat ediyor bizde rahat ediyoruz. Gideceği yere güvenle gidebiliyor. Bu lüks araçlarda değişen hiçbir şey yok eski arabalarla taksimetremiz aynı. Millet gönül rahatlığıyla gelip binebilir. Yok bunlar lükstür, yok bu pahalıdır diyen olmasın. Kesinlikle böyle bir şey yok onun için milletimizin rahat etmesi için biz gerekeni üzerimize düşeni yaptık şimdi sıra millette. Milletinde bunu taktir edip binmesi gerekiyor. Biz milletten ilgi alaka bekliyoruz. Benim aracımın şuan ki fiyatı 100 bin lira bana maliyeti 70 bin lira yaklaşık bana 30 bin lira indirim oldu.ö İfadelerine yer verdi.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İzledikçe gaza geleceksiniz: Borsa ve para konulu 10 film