Manchester City'den Lionel Messi'ye 5 yıllığına 750 milyon euro

Lionel Messi'nin Barcelona'nın tüm oyunculara uyguladığı corona virüs ve genel sağlık testine katılmamasının ardından ayrılık neredeyse kesinleşmişti. Şu andan itibaren Barcelona yönetiminde ani bir değişim yaşanmazsa Messi, Manchester City'ye gitmeye çok yakın. City ise müthiş bir teklif hazırladı.

31 Ağustos 2020, Pazartesi 12:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Marca'nın Sport'un istihbaratına dayandırdığı habere göre, Manchester City Lionel Messi için tüm imkanları seferber etmiş durumda. Finansal fair-play'e takılmamak için de adımlarını sağlam atmaya çalışan City, Messi'ye yıllığı 100 milyon euro'dan 5 yıllık anlaşma önerecek.


Bu anlaşmanın ilk 3 yılı Manchester City'de, son 2 yılı ise kardeş kulüp New York City'de (ABD MLS takımı) geçerli olacak.

Ancak mega anlaşmadaki tek ödeme bu değil. Manchester City, Messi'ye 250 milyon euro imza parası da önerecek. Bu 250 milyon euro ise Messi, ABD'ye gittiği zaman ödenecek. Böylece 5 yılda tam 750 milyon euro kazanmış olacak.


New York City ve Manchester City, aynı grubun takımları. City Football Group'a ait olan iki kulüp de Mansur bin Zayid el-Nehyan tarafından yönetiliyor.

New York City transferinin ise finansal fair play'in etrafından dolaşmak amacıyla yapılacağı iddia ediliyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fatih Terim Petter Hauge için çok istekli