Maradona'nın doktoruna soruşturma: Muayenehanesinde ve evinde arama yapıldı

Armando Diego Maradona'nın özel doktoru olan Leopoldo Luque zan altına. Luque, Maradona'nın ölümünün şüpheli olduğu gerekçesiyle aramaya tabi tutuldu. Savcılık, Maradona'nın ölümüne dair "kasıtsız adam öldürme" ve "kişiyi terk etme" suçlarından soruşturma başlattı.

30 Kasım 2020, Pazartesi 17:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Soruşturma kapsamında, doktor Leopoldo Luque'nin evinde ve özel muayenehanesinde arama yapıldı.

Aramada polis, Maradona'nın tüm hasta geçmişine, Luque'nun cep telefonu, tablet ve bilgisayarlarına el koydu.

Aramanın ardından doktor Leopoldo Luque oldukça üzgün bir şekilde kameraların karşısına geçti. Maradona'nın sıradan bir hastası değil, aynı zamanda arkadaşı olduğunu söyleyen Luque, efsane ismin doğal bir biçimde öldüğünü söyledi.

Luque, "Neyden sorumlu olduğumu biliyor musunuz? Ona bakmaktan, onu sevmekten, ona yardım etmekten. Herkes 'O adamı bırak eğer ona bir şey olursa herkes bu işten sıyrılmaya çalışacak' dediği zaman orada olmaktan. Ben onun yanındaydım, çünkü o benim arkadaşımdı" dedi.

"Kronik kalp yetmezliğine bağlı akut akciğer ödemi" nedeniyle hayatını kaybeden Maradona'nın ölümüyle ilgili ihmal itirafı da geldi. Ölümün gerçekleştiği 25 Kasım sabahı saat 6:30'da Maradona'yı kontrol ettiğini raporlayan hemşire, aslında bir kontrol gerçekleşmediğini itiraf etti.

Soruşturmayla, Maradona'nın genel kontrollerinin yapılması için 2 Kasım'da kliniğe kaldırılmasından ölümüne kadar geçen zamanda ihmal bulunup bulunmaması araştırılıyor. Soruşturmanın Maradona'nın kızları Dalma, Gianinna ve Jana'nın verdiği ifadeler üzerine başladığı öğrenildi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yılmaz Vural'ın son durumunu eşi açıkladı