Marmara'yı sel aldı

Bursa, Balıkesir ve Çanakkale'de son 24 saatte aylık ortalamanın yaklaşık 2 katına varan oranlarda yağış kaydedildi

28 Ekim 2010, Perşembe 10:22
A A
Marmara'yı sel aldı

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, ekim ayı uzun yıllar ortalaması metrekareye 66,6 kilogram olan Bursa’nın kent merkezinde, son 24 saatte yaklaşık 94,2 kilogram yağış düştü.

Ekim ayı içerisinde Bursa’daki yağış miktarı ise 337,4 kilogram oldu. Bu oranla Bursa, uzun yıllar ortalamasının 5 katından fazla yağış almış oldu.

Çanakkale’de ise ekim ayı ortalamasının 2 katından fazla yağış oldu. Uzun yıllar ekim ortalaması 46,7 olan Çanakkale’ye son 24 saatte 105,2 kilogram yağış düştü.

ŞİDDETLİ YAĞMUR SONRASI KAR GELİYOR

Balıkesir merkezde ise aynı zaman diliminde metrekareye 47,8 kilogram yağış düştü. Uzun yıllar ekim ortalaması 39,5 kilogram olan ilde bugüne kadar gerçekleşen yağış ise 174,4 kilogram oldu.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde 47, Bandırma’da 55 ve Edremit’te ise 60 kilogram yağış kaydedildi. Etkili olan yağış nedeniyle gece boyunca Bursa’da bazı evleri su bastı, özellikle sabah saatlerinde sürücüler trafikte zor anlar yaşadı.

Yetkililer, yağışın Marmara’da öğle saatlerinden itibaren etkisini azaltacağını bildirdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.