Marmaris'te sezon açıldı! Akın akın Türkiye'ye geliyorlar

Marmaris’e sezonun ilk turist kafilesi İran’dan geldi. Nevruz Bayramı nedeniyle tatile gelen 3 bin 500 İranlı turist, ilçedeki otellere yerleşti

20 Mart 2019, Çarşamba 16:28 Son Güncelleme:
A A

Nevruz Bayramı dolayısıyla tatile çıkan İranlılar, dün ve bugün öğleden sonra otobüslerle Marmaris’e geldi. Aralarında avukat, iş insanı, mühendis, mimar ve doktorların da bulunduğu İranlı turistler, şehir merkezindeki üç yıldız ve üzeri her şey dahil sistemle çalışan otellere yerleşti. Bazı İranlı turistler çocuklarıyla birlikte otelde dinlenmeyi tercih ederken bazıları da ’oteller bölgesi’ olarak adlandırılan Uzunyalı mevkisinde yürüyüşe çıktı, plajda ayaklarını denize sokarak Marmaris manzarasında selfie yaptı. İranlı turistler, tatil programları kapsamında önceden planlanmış kültür turlarına ve günübirlik gezilere katılacak.

"TÜRKİYE VE İRAN’IN GÖNÜLLERİ BİR"

"TÜRKİYE VE İRAN’IN GÖNÜLLERİ BİR"

Çocukları ve torunlarıyla bir haftalığına kente tatile gelen Amir Masoud Ardajhir (65), "Türkiye’nin çeşitli şehirlerine ve Marmaris’e beş defa geldim. Türklerle 30 yıl önce tanıştım ve çok sevdim. İki ülkenin gönülleri bir" dedi.


Spor eğitmeni ve hukukçu Mahri Adyelans (35) da, "Marmaris’e ikinci ve Türkiye’ye onuncu gelişim. Doğası, insanı ve çevresi çok güzel. Her yıl ülkeme geri döndüğümde hep Marmaris’ten bahsediyorum. 12 gün burada gönlümce eğleneceğim" diye konuştu.

2 HAFTA TATİL YAPACAKLAR

2 HAFTA TATİL YAPACAKLAR

İranlı turistleri getiren turizm şirketinin operasyon müdürü Aminn Nassirin ise "İran’ın en büyük bayramı Nevruz'dur. 21 Mart’ta başlar ve on beş gün sürer. Bu bayram kapsamında okullar dahil her yer tatildir. İranlılar bu tatillerini çoğunlukla Türkiye’de geçirir. Türkiye’nin her şehrine İranlı turistler tatile gider.

Marmaris’i seçmelerinin nedeniyse gördükleri sıcakkanlılık ve hizmettir. Ayrıca denizi ve doğayı çok seviyorlar. Şirket olarak 3 yıldız ve üzeri nitelikli otellere iki günde 3 bin 500 İranlı turisti yerleştirdik. İki hafta boyunca tatillerini yapacaklar" dedi.

Beş yıldızlı bir otelin ön büro müdürü Ali Başlı da "Otelimize iki gündür İranlı turistler giriş yapıyorlar. Marmaris turizm sezonunu geçen yıl olduğu gibi bu yıl da İranlı turistlerle açtık. Hafta sonuna kadar girişler olacaktır. Hizmette taviz vermeden, evimize gelen misafire gösterdiğimiz sevgi ve saygıyı gösterdiğimiz için Marmaris’i daha çok tercih ediyorlar. 1 Nisan’dan itibaren de çeşitli ülkelerden turistler otellerimize giriş yapmaya başlayacaklar" diye konuştu.


Ali GÜNDOĞAN/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ayakkabı esnafına ucuz kredi