Marsilya taraftarları kulüp binasını yakıp tesisleri yağmaladı

Fransız kulübü Marsilya'nın başı taraftar olduğunu iddia eden holiganlarla dertte. Takımın kötü gidişini bahane ederek tesisleri basan 200 kadar holigan, tesisleri yağmalayıp araçları ve ağaçları ateşe verdi. Kulüp yönetimi ise olaylara tepki gösterdi.

31 Ocak 2021, Pazar 11:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Marsilya'nın antrenman tesislerini basan 200 kadar sözde taraftar, binadaki 300 personeli oldukça korkuttu. Tesis içerisindeki antrenman sahasına meşalelerle dalan holiganlar sağı solu ateşe verdi, araçları yaktı, ağaçlara ve yeşil alanlara zarar verdi ve içeride hırsızlık yaptı.

Binayı adeta yağmalayan kalanalığın derdi ise 'kulübün kötü gidişatı'.

20 maç sonunsa 32 puanlı 7. sırada bulunan Marsilya'da kulüp başkanı acques-Henri Eyraud yaşananlarla ilgili, "300 çalışanımız yaşadıkları bu açıklanamaz olay nedeniyle şoke olmuş durumda. Bu taraftar olduğunu iddia eden baş belaları için ciddi yaptırımlar gerekiyor" dedi.

Kaptan Steve Mandanda ise, "13 yıldır burada oynuyorum, kulüp hakkında her şeyi ve bazı hayal kırıklıklarının yaşanabileceğini biliyorum. Yaşanan olaylar kabul edilemez ve beni çok üzüyor. Biz futbolcuyuz ve şiddet hiç bir şeyi haklı göstermez. Sakin olma zamanı" cümlelerini kullandı.

Kulüp ise web sitesinden taraftarların tesislere gerçekleştirdiği saldırı için kınama mesajı yayınladı. Fransız polisi kameralara yansıyan kişilerin izini sürüyor. Yönetim, gerekli cezaların ve tazminlerin peşinde olduğunu söyledi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Virüs önlemlerini hiçe sayıp dövme yaptıran Tolisso kadro dışı bırakıldı