Maydanoz cildin kırışmasını önlemeye yardımcı

Cilt hastalıkları uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek birçok konuda faydalı olan maydanozun cilt kırışıklıklarını önlemede yardımcı olabileceğini belirtti

20 Nisan 2015, Pazartesi 15:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sağlıksız ve kötü beslenme tüm vücudu olumsuz etkilediği gibi cildinde hızlı yaşlanmasına neden olur. Tek yönlü beslenme çok yanlış, ihtiyacınız olan tüm vitaminleri yeteri kadar almalısınız. Bu nedenle dengeli ve sağlıklı beslenmenizde fayda var.

ŞEKERİ AZALTIN LİFİ ARTIRIN Sofranızda lifli gıdaların ağırlıklı olmasına özen gösterin. Şekeri ve tuzu mutlaka azaltın. Sık sık sebze ve meyve tüketin. A, E ve C vitaminlerini sıklıkla tercih edin.

E VİTAMİNİ YAŞLANMAYA KARŞI EN ETKİLİ VİTAMİN E vitamini yaşlanmaya karşı en etkili vitaminlerden biridir. Hücre yenileyicidir ve hücrelerin daha uzun yaşamasını sağlar.Ayrıca vücuttaki oksijenin en iyi şekilde kullanılmasını sağlar. E vitamini; ceviz, fındık-fıstık, tohumlar, soya, et, balık, yeşil yapraklı sebzeler ıspanak, kuşkonmaz, elma, yumurta ve tahıllarda mevcuttur.

C VİTAMİNİ KIRIŞIKLIKLARI AZALTIYOR C vitamini de yaşlanmaya karşı savaş açar ve kırışıklıkların oluşmasını azaltır. En çok yeşil biber,turunçgiller, çilek, domates, kivi ve maydanozda bulunur. Yine patates, mantar, yumurta, ayçekirdeği, balık, sarımsak ve ette bulunan selenyum da hücreleri korur ve güçlü bir antioksidandır.

YAŞLANMA 25-30 ARASINDA BAŞLAR Yaşlanma 25-30 Yaş Arasında Başlar;Yaşlanma ise 25-30 yaş arasında başlar.Bu nedenle beslenmenize dikkat etmeniz dışında bu yaşlardan itibaren cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçmenizde ve kullanmanızda yarar var.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hemanjiyom nedir, belirtileri ve tedavisi nasıl olur?