Mehmet Demirkol Trabzonspor ile Fenerbahçe'yi bölge bölge karşılaştırdı

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanacak dev maç yaklaşıyor. Zirve yarışını yakından ilgilendiren maç öncesi Fanatik yazarı Mehmet Demirkol, iki takımı pozisyon pozisyon değerlendirdi.

17 Ekim 2021, Pazar 11:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kale - Uğurcan mı, Altay mı?

Kale - Uğurcan mı, Altay mı?

Mehmet Demirkol'un Trabzonspor - Fenerbahçe maçı öncesi karşılaştırması şöyle:

Türkiye’nin en iyi 2 kalecisi. Karşılaştırmayı çok doğru bulmuyorum. Altay karşı karşıyalarda ayaklarını kullanıp büyümede bir adım önde. Uğurcan ise yan toplarda daha iyi bir koordinasyona sahip. Köşeleri bulmak onları geçmek için yeterli değil. İki kaleciyi de ancak hamle üstünlüğünü ele geçirip, oyunu kurarak geçebilirsiniz. Öte yandan iki takımda da bu tip golcüler var.

Savunma - Tisserand’la bir adım önde

Savunma - Tisserand’la bir adım önde

Tisserand olduğunda Fenerbahçe’nin 3’lü savunması daha iyi oluyor. Pereira’nın büyük avantajı, rakibin güçlü oyuncusuna göre bu üçlünün yerlerini istediği gibi değiştirebilmesi. Kim ve Szalai savunmadaki 3 pozisyonu da oynayabiliyor. Perez ve Bakasetas’la birlikte hücumu 5’leyebilen Trabzonspor karşısında iki kanat oyuncusunun ve Gustavo’nun yardımı önemli olacak. Savunması Trabzonspor’un en güçlü yeri değil ama orta sahayla birlikte belli oranda denge kurabildikleri için ligin az gol yiyenlerinden. Fenerbahçe’nin gel-gitli tempo oyununda kanatlar çıkarken Siopis ve Berat’ın yardımı önemi olacak.

Orta saha - Bakasetas büyük avantaj

Orta saha - Bakasetas büyük avantaj

Hamsik’in yokluğu handikap ama rakibin güçlü ve zayıf yanlarına bakıldığında Siopis’in dinamizmi de işe yarar. Avcı’nın Siopis yerine Ömür’ü tercih etmesi büyük kumar olur. Siopis’le Bakasetas çok daha rahat hücuma destek verebilir. Fenerbahçe’de hâlâ Gustavo’nun yanı tam belirgin değil. Sosa ilk tercih ama o yoksa Pereira’nın 1 numarası yok. Bakasetas rahat ederse Trabzon büyük avantaj sağlar. Onun bağlantısını kesebilirse Fenerbahçe öne geçer.

Hücum - Trabzon’un standardı var

Hücum - Trabzon’un standardı var

Trabzonspor bu bölgede standardı en yüksek dereceden oturtmuş durumda. Hemen herkesten üst düzey katkı alıyor. Nwakaeme ve Bakasetas’ı markajdan çıkardıkları an baskıyı ve pozisyonları buluyorlar. Fenerbahçe ise Valencia yoksa sorun yaşıyor. Serdar Dursun’un pivot özellikleri de kullanışlı. Ama bu iki oyuncudan biri sahada olmazsa baskı yiyorlar. Geniş bir hücumcu havuzu var ama uyumlu ve garanti bir 4’lü eşleşemedi henüz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Abdürrahim Albayrak Falcao transferinin bilinmeyenlerini anlattı ve özür diledi