Milan Jovic, oğlu Luka Jovic'i kayırmadı: 'Gerekiyorsa tutuklayın'

Real Madrid Sırp futbolcusu Luka Jovic, sevgilisi Sofija Milosevic'in doğum günü için karantina kuralını hiçe sayarak İspanya'dan Sırbistan'a gitmişti. Kulübünden ve takipçilerinden tepki gören Jovic'e bir darbe de babasından geldi.

23 Mart 2020, Pazartesi 16:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Real Madrid, basketbol takımından Trey Thompkins'in corona virüse yakalanmasının ardından bu konuda oldukça titiz davranmış ve tüm branşlardaki oyuncularından karantina kuralına uymalarını istemişti.

Gerekmedikçe yurt dışına çıkmaması oyunculardan Luka Jovic, kız arkadaşının doğum günü için İspanya'dan Sırbistan'a giderek büyük risk almıştı.

Jovic kendini savunmak için "Hem İspanya'da hem de Sırbistan'da test yaptırdım, negatif çıktı" dese de tepkilerden kurtalamadı.

Luka'nın kız arkadaşı Sofija da fedakar sevgilisini korumak amacıyla "Sırbistan'daki evimizde karantinadayız" paylaşımı yapmış fakat tepkiler yine de dinmemişti.

Tepkilere kayıtsız kalamayan Sırbistan Başbakanı Ana Brnabic, "Futbolcular sırf milyon euro'ları olduğu için her şeyi yapabileceklerini sanıyorlar. Bireysel karantina önlemlerine uymadan geri dönme peşindeler.

Luka Jovic yaptığından pişmandır zannediyorum ancak onun milyon euro'larının bizim insanlarımızdan daha önemli olmadığını öğrenmeli. Eğer evden çıkarsa tutuklanacak" demişti.

Bu tepkinin üzerine Luka Jovic'in hakkaniyetli babası Milan Jovic, oğlunu kayırmadı ve "Cezası neyse çeksin" dedi.

Milan Jovic, oğluyla ilgili şunları söyledi:

"Luka iki kez teste girdi ve ikisi de negatif çıktı. Kız arkadaşı hamile olduğu için Belgrad'a gitti ve evden hiç çıkmadılar. Her şeye rağmen yanlış yaptığının farkındayım. Sırbistan hükümetinin açıklamalarını da destekliyorum. Luka bir yanlış yaptıysa ve suçu, tutuklanmasını bile gerektiriyorsa bu cezayı çekmeli."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER EURO 2020'nin ertelenmesine en çok onlar üzüldü