Mircea Lucescu, Beşiktaş'la 6 ay boyunca deneme yapacak

Beşiktaş'ta 'üst akıl' olarak göreve gelmesi beklenen Mircea Lucescu, siyah beyazlı ekiple sezon sonuna kadar deneme süresi şartı koydu. Lucescu, oyuncu transferi ve sistem kurma konusunda Beşiktaş yönetimiyle koordine çalışacak.

12 Şubat 2020, Çarşamba 12:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Beşiktaş'ın futbol aklı olarak görev vermeye hazırlandığı Lucescu için teknik direktör Sergen Yalçın da "Beraber çalışabileceğim ve saygı duyduğum biri. Sorun olmaz" demişti.

74 yaşındaki futbolu adamı, kariyerinde ilk defa teknik direktörlük haricinde bir göreve başlamak için yakında Türkiye'ye gelecek. Soğuk algınlığı nedeniyle gelişi geciken Lucescu, Ahmet Nur Çebi ile görüştükten sonra göreve başlayacak.

Sabah'ta yer alan habere göre Lucescu, ilk etapta 6 aylık bir deneme süreciyle gelmeyi istiyor. Mevcut yapının ne durumda olduğunu öğrenmek isteyen Lucescu, yönetime genç yetenekler bulma konusunda ve sistem yaratma hususunda yardım edecek.

Güney Amerika ve gurbetçi avı

Güney Amerika ve gurbetçi avı

Lucescu ile uzun süreli sözleşmeden ziyade kendisinin isteğine yönelik çalışma olacağı kaydedildi. İki ay önce ameliyat olan ve hazirana kadar çalışması doktor tarafından uygun görülmeyen tecrübeli ismin, sağlık durumunu da ölçeceği ve buna göre daha uzun vadeye karar vereceği belirtildi.

Rumen futbol adamının 100'e yakın yabancı oyuncu ve çok sayıda yerli futbolcuların olduğu listeyle görevine başlayacağı kaydedildi. Listede Avrupa'daki gurbetçiler ve G.Amerika ağırlıklı yabancıların bulunduğu, genç yaş kategorilerinden tecrübeli isimlere kadar geniş bir portföyün olduğu belirtildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Türk kulüplerinin fikri ortak: Bu hakemler değiştirilmeli