Müezzinoğlu: Bu işin fıtratı normal doğum

Müezzinoğlu: Bu işin fıtratı normal doğum

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, anne adayı istedi diye doktorun sezaryen yapmak zorunda olmadığını söyledi ve "Fıtratı normal doğum" dedi

20 Aralık 2014, Cumartesi 16:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ak Parti Aksaray İl Teşkilatı’nın 5’inci Olağan Kongresi bugün gerçekleştirildi. Atatürk Spor Salonu’nda yapılan kongreye Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Beşir Atalay, Süleyman Soylu, Grup Başkan Vekili Naci Bostancı ve çok sayıda partili katıldı.

'KUZU POSTUNA BÜRÜNMÜŞ SIRTLANLAR'

Kongrede konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ak Parti’nin kurulduğu günden bugüne kadar sürekli eleştirildiğini belirterek "AK Parti hakkında kurulduğu günden bugüne adıyla, logosuyla, alay etmeler, dalga geçmeler, türbanlıların kurucu olamayacağı gibi söylemler oldu ama onlar şunu ihmal ettiler. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan !Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ demişti. Milletin geleceğini karartanlar hâlâ aynı şekilde devam edeceğini sandılar. Dünya kadar senaryo, tuzak, farklı tezgahlar yapıldı. Peşinden gezi olayları, 17 Aralık-25 Aralık tuzakları. Bu süreçlerde kuzu postuna bürünmüş ne yazık ki bazı kaplanları, sırtlanları yanımızda gördük. Büyütmüş, geliştirmişiz. Bu kuzu postuna bürünmüş sırtlanların ve kaplanların da hesabını görmek bizim işimiz" dedi.

'ANNE İSTEDİ DİYE DOKTOR SEZARYEN YAPMAK ZORUNDA DEĞİL'

Kongrenin ardından Aksaray Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulunan Bakan Müezzinoğlu, burada tedavi gören hasta ve yakınları ile görüştü.

Daha sonra Acil Servis’e gelen Müezzinoğlu hastalara geçmiş olsun diledi. Hasta ve yakınları ile bir süre sohbet eden Müezzinoğlu hastane çıkışında, gazetecilerin  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın mensupları ile yaptığı sohbet sırasında sezaryen doğum ile ilgili "Fıtratı normal doğum" sözleri hatırlatılması  üzerine "Doktor tıbbi endikasyonu olduğu zaman sezaryene karar verir ve yapar; ama hasta veya doğum yapacak anne "Ben sezaryen ile doğum yapmak istiyorum’ derse doktor sezaryenle doğum yapmak zorunda değil. Bu doğru bir şey değil" dedi.

Hasan BÖLÜKBAŞ/AKSARAY, (DHA)


Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hangi balığı yemek daha sağlıklı?