Mustafa Cengiz: World of Warcraft'ı en yüksek seviyelerde oynamış biriyim

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Evren Turhan ve Arda Ün'e röportaj verdi. Galatasaray'ın transferlerini, maddi durumunu, yeni sezon olanlarını, rakiplerini ve kendi hayatıyla ilgili soruları yanıtlayan Mustafa Cengiz'in röportajından öne çıkanlar şöyle:

19 Ağustos 2020, Çarşamba 10:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Omar, rakiplerin adını yeni öğrendiğimiz transferlerinden daha ucuz

Omar, rakiplerin adını yeni öğrendiğimiz transferlerinden daha ucuz

Mustafa Cengiz Asist Analiz’den Arda Ün ve Evren Turhan’ın sorularını yanıtladı. İşte röportajdan bazı bölümler:

Rakipler transfer yapıyor, Galatasaray işi ağırdan mı alıyor?

Olabilir. Norveç Milli Takımı kaptanı, Olympiakos’un kaptanı (Omar Elabdoullai) geliyor. Bizim adını yeni öğrendiğimiz futbolculardan maddi olarak daha az yer kaplıyor. Bu da medyatik algının yönetiminde ibret alınası dersler veriyor.

58 milyonluk bütçeyi 40'a indirmeliyiz

58 milyonluk bütçeyi 40'a indirmeliyiz

Galatasaray’ın harcama limitlerinde eli en rahat takım olduğu, gerek sosyal medyada gerekse basında yazılıp; çiziliyor. Bununla alakalı bazı şeyler söyleniyor. Sizce Galatasaray; bir eli yağda, bir eli balda bir kulüp mü?

Asla. Galatasaray, şu an bizim 58 milyon Euro bütçemiz var. Bunu bizim, 40 milyon Euro’lara indirmemiz lazım. Biliyorsunuz vergi de çok yükseldi. Şu anda Avrupa’nın en yüksek vergi oranına sahibiz. Bizim giderleri kesinlikle azaltmamız gerek çünkü gelirlerde pandemiden ötürü gelir düşüklükleri var. Özellikle kombine, hasılat gelirleri.

10 numarayı kim giyecek

10 numarayı kim giyecek

Bu sezon 10 numaralı formayı Emre Akbaba’ya verme gibi bir düşüncesi var mı teknik kadronun yoksa onun yerine 10 numara bir transfer yapılacak mı?

Biz teknik kadronun bu bağlamdaki şeylerine asla karışmayız. Ne soyunma odasına gideriz, ne otobüse bineriz. eknik kadro kimi uygun görürse; o 10 numara oynar.

Şampiyonluğu Fenerbahçe galibiyetine tercih ederim

Şampiyonluğu Fenerbahçe galibiyetine tercih ederim

Geçtiğimiz sezon yıllar sonra Kadıköy’de galibiyet elde etti. Bu da sizin döneminize denk geldi. Siz Fenerbahçe galibiyetini mi yoksa şampiyonluğun mu tercih ederdiniz?

Tabii ki Galatasaray şampiyon olsun. Çünkü önemli olan mali sorunlar. Geldiğimizden günden beri şampiyonluğa 24 saat sevindiğimizi hatırlamıyorum. 10. saatte başka bir problem vardı. Karşılaşıp onu halletmeye çalışıyorduk. Benim tüm hedefim, zevkle maç izlemek. 

Beşiktaş ve Mensah transferi

Beşiktaş ve Mensah transferi

Beşiktaş’ın dün 19.05’te Mensah transferini açıklaması var. Saat olarak özellikle seçildi. Galatasaray yine Emre Kılınç’ı transfer etti, çok büyük transferlere imza atıyor. Galatasaray, 19.03’te veya 19.07’de transfer açıklaması yapar mı? Böyle bir planlama var mı? 

Biz asla öyle bir şey yapmayız. Ben ayrıca Beşiktaş’ımıza çok teşekkür ediyorum. Bizim kuruluş tarihimizi hatırlattığı için; onlara çok özel teşekkürlerimi iletiyorum…

World of Warcraft ve PUBG

World of Warcraft ve PUBG

E-spor’a tutkunuz devam ediyor. Hala vaktinizi FIFA’ya PES’e ayırıyor musunuz?

Ayıramıyorum 2 senedir. En son ağzımın payını PUBG'de almıştım, onu da anlatmıştım. Ben World of Warcraft’ta en yüksek levellerde olan bir insanım. PUBG'ye de İlk çıktığında girdim. Yarım saat bekliyorduk, uçak dolsun diye. Paraşütten atlıyoruz, 3 adım atıyoruz. Pat ölüyoruz.

Sonra ben uyandım. Ben şark kurnazlığı yaptım. Bunların hepsi pusu kuruyor bana. Ben de bir yer buldum, bekliyorum… Sonra bir anons yapılıyor, ‘Kapsama alanı çıkıyor, siz kapsama alanının dışındasınız’ diye. Meğerse şemsiye daralıyormuş, ben yine dışarda kaldım yine öldüm. Bu arada Galatasaray’a başkan olduk. PUBG’de 1 adım atamadık

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beşiktaş Onyekuru için Monaco'ya teklifini iletti