Mustafa Cengiz yönetimine şok! Disipline verildiler

Galatasaray'da yeni yönetim, eski yönetimi affemedi. Burak Elmas ve ekibi, daha önce de duyurduğu üzere kulüp tüzüğüne uygun hareket etmediklerine inandıkları eski yönetimi disipline verdi. Mustafa Cengiz ve ekibindekiler ihraça karşı karşıya kalabilir.

03 Ağustos 2021, Salı 11:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray'ın eski başkanı Mustafa Cengiz, yardımcısı Yusuf Günay ve ikinci başkan Abdurrahim Albayrak, kulübün 29 Mayıs'ta gitmesi gereken seçimi şok bir kararla ertelemişti. Bu karar camia içinde büyük tepki çekmişti.

Ajansspor'daki habere göre, o tepkinin bir yansıması olarak Mustafa Cengiz ve karara imza atan Abdürrahim Albayrak, Yusuf Günay, Kaan Kançal, Dorukhan Acar, Mehmet Ömer Cansever, Fatma Dilek kutlu Galatasaray Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Karara imza atmayıp istifa eden üyeler Mahmut Recevik, Emre Erdoğan ve İlber Aydemir ise disipline gitmekten kurtuldu. Tüzüğün 111. maddesi işaret edilerek işleme konan disiplin şikayeti sonucunda ihraç ya da yaptırım kararı gelebilir.

Şu anda sağlık durumu nedeniyle zor günler geçiren ve hayati tehlikesi olduğu bilinen Mustafa Cengiz'in savunması istendi. Yönetim kurulu da savunma vermek zorunda. Bahsi geçen kişiler 7 gün içinde yazılı savunmalarını vermezse ya da sözlü savunma yapacağını yazılı olarak bildirmezse hakkından vazgeçmiş sayılıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vitor Pereira defanstan memnun: Bana hücumcu lazım!