Nefes'ten sonra 'Kartallar' geliyor

Nefes'ten sonra 'Kartallar' geliyor

Anadolu Kartalları filminin çekimlerine Konya 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda geçtiğimiz hafta sonu başlandı

04 Temmuz 2011, Pazartesi 16:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Konya’daki çekimlerin iki hafta süreceğini söyleyen yönetmen Ömer Vargı, bu tarz az film yapıldığı için izleyicinin ilgisini çekeceğini belirtti. Filmin senaristliğini ise Nefes filminin senaryosunda da imzası bulunan Hakan Evrensel yapıyor.

Pilot olma hayaliyle yaşayan beş gencin yaşam hikayesini anlatan filmin setinde basın mensuplarına açıklama yapan Ömer Vargı, Anadolu Kartalları filminin çok yüksek maliyetli bir film olduğunu, hava çekimleri için ABD’den özel olarak uçak getirttiklerini söyledi. Vargı şöyle dedi:

"DÜNYADA SAYILI OLACAĞIZ"

"Anadolu Kartalları’nın seti yeni başladı sayılır. Çok kapsamlı bir film olduğu için 9, 10 hafta sürecek gibi gözüküyor. Çok enteresan bir yaşam izliyoruz. Dünyanın en zor işi pilotluk diye düşünmeye başladım. Setimiz iyi gidiyor. Hava filmlerinin meraklısı çoktur. Bütün dünyada izleyenleri olur. Uçak filmleri tabi ki çok az. Çekimi çok zor olduğu için çok az. Dünyada iki, üç tane var sadece. Biz de onlardan biri olacağız. Türkiye’nin en iyi ekibiyle çalışıyorum. Türkiye’de uçaktan uçağa çekim yapabilecek bir düzeneğimiz yok. Dünyada iki tane var. O uçaklardan birini getirdik. Pilotumuz da çok tecrübeli. Bu yüzden görüntülerimizin çok iyi olacağına inanıyorum."

Filmin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan da "Ben bir öğretmen pilotu oynuyorum. Onun dışında filmin sonunda ayrı bir görevim var ama onu saklayalım. Başta yüzbaşıyım daha sonra binbaşı oluyorum. Şartlarla ilgili bir sıkıntımız yok. Üst komutanlarımız ve pilot arkadaşlarımız çok destek oluyorlar. Dünyada iki tane bu tarz çekilmiş film var. Güzel bir senaryo örneği. Filmin beğenileceğini düşünüyorum" dedi.

Ezel dizisiyle şöhreti yakalayan oyuncu İsmail Filiz ise, "Güzel bir sinema filmi olacak. Herkesin zevkle izleyeceği bir film olacağını düşünüyorum. Şuan bir sıkıntımız yok. Filmle ilgili pilot arkadaşlardan da eğitimler aldık. Bu yüzden de çok fazla zorlanmıyoruz" diye konuştu.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 1800'lerde geçen en iyi 10 film