Novartis'ten rüşvet iddiasına açıklama: Tamamen asılsız

Novartis'ten rüşvet iddiasına açıklama: Tamamen asılsız

"Sağlık Bakanlığı Novartis'e rüşvet iddiası için inceleme başlattı" başlıklı basında yer alan haberlerle ilgili Novartis Türkiye açıklama yaptı. Yapılan açıklamada "2013 yılında bu konuyla ilgili yürütülen iç soruşturmada, bu iddiaların tamamen asılsız olduğu ortaya çıkmıştır" denildi

31 Mart 2016, Perşembe 16:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sağlık Bakanlığı'nın İsviçreli ilaç devi Novartis'in Türkiye'de rüşvet dağıttığına yönelik iddiaları ihbar kabul edip inceleme başlattığı haberleriyle ilgili Novartis Türkiye açıklama yaptı.

İşte o açıklama:

"Kurumumuzla ilgili asılsız iddialar, ismi belli olmayan bir kişiye ait eski bir şikayete dayanmaktadır. 2013 yılında bu konuyla ilgili yürütülen iç soruşturmada bu iddiaların tamamen asılsız olduğu ortaya çıkmıştır.

2014 yılında, Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu iddialarla ilgili bir soruşturma açmıştır. Novartis soruşturma sürecinde tüm kurumlarla tam işbirliği içinde çalışmış, soruşturma sonucunda tüm iddiaların asılsız olduğu sonucuna varılmıştır ve Bakanlık tarafından hiçbir aksiyona gerek görülmemiştir.

Standart raporlama uygulamalarımız çerçevesinde tüm iddialar ve soruşturma sonuçları SEC (Securities and Exchange Commission – Amerika’da Yolsuzlukla Mücadele Kanunu’na uygunluğu denetleyen kurum) ve yerel makam-mercilere raporlanmıştır.

Novartis olarak tüm iş süreçlerimizde yüksek standartlardaki etik uygulamalara, mevzuat ve uyumluluk kurallarına uygun hareket ediyor, bu çerçevede tüm iddiaları ciddiyetle ele alıyoruz. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Orman Genel Müdürlüğü 2083 personel alımı başvuruları başladı: OGM 2083 personel alımı başvuru şartları neler?