Öğretmene 136 lira ek gelir

Enflasyon farkı zammı söz konusu olmaması halinde, 2017 yılının ilk altı aylık döneminde saat başı ek ders ücreti net 11.33 TL olacağından, tutacakları nöbet görevi karşılığında müdür yardımcısı ve öğretmenler haftada net 34 TL ücret alabilecek. Bu da ayda 136 liralık bir gelir anlamına geliyor

19 Ekim 2016, Çarşamba 08:33 Son Güncelleme:
A A

Öğretmenler nöbet karşılığı ücret alıyor. Nöbet ücretinden, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında (mesleki eğitim merkezleri dahil) ders yılı süresi içinde eğitim ve öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günlerinde verilen nöbet görevini yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenler yararlanabiliyor.

Nöbet görevini yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenlere, bu görevleri karşılığında halen haftada en çok 2 saat ek ders ücreti ödeniyor.

2017 yılında, müdür yardımcısı ve öğretmenlere nöbet görevi karşılığında ödenecek ek ders ücretinin sınırı artacak. Nöbet görevi karşılığında, haftada 3 saat ek ders ücreti alınabilecek.

Enflasyon farkı zammı söz konusu olmaması halinde, 2017 yılının ilk altı aylık döneminde saat başı ek ders ücreti net 11.33 TL olacağından, tutacakları nöbet görevi karşılığında müdür yardımcısı ve öğretmenler haftada net 34 TL ücret alabilecek.

Bu da ayda 136 liralık bir gelir anlamına geliyor. (POSTA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ayakkabı esnafına ucuz kredi