Oğulcan Çağlayan davası adım adım çözülüyor

Galatasaray'la imzaladığı sözleşmede usulsüzlük olduğuna kanaat getirilen Oğulcan Çağlayan, TFF'den 6 maç men ve para cezası almıştı. Oğulcan'daki son karar için Tahkim Kurulu devreye girdi.

09 Şubat 2021, Salı 11:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

TFF, Profesyonel Futbolcu Tescil İşleri Müdürlüğü'nden Oğulcan Çağlayan'ın transfer döneminde Galatasaray'la yaptığı görüşmelerle ilgili yazışmaların örneğini istedi.

Oğulcan Çağlayan'ın Galatasaray'a imza atmadan önce Çaykur Rizespor'la olan sözleşmesini usulsüz şekilde feshettiği belirlenmişti. Uyumsuzluk Çözüm Kurulu'nun raporlarıyla beraber Tahkim Kurulu'nun incelemeleri de devreye girecek.

TFF'den yapılan açıklamadaki bir kısım ise şöyle:

Duruşma için tayin edilen 08.02.2021 Pazartesi günü saat 15:30’da video konferans yoluyla icra edilen duruşmada Galatasaray Sportif Sınai ve Tic. Yat. A.Ş.’nin vekilleri Av. Dr. Sıddıka Petek Akyüz Arslan, Av. Süleyman Anıl Özgüç, Av. Selçuk Uysal, Av. Özgün Barış Erbay, futbolcu Oğulcan Çağlayan’ın vekilleri Av. Nihat Güman, Av. Jale Demir ve Rize Spor Futbol Yat. San. Tic. A.Ş. vekili Av. Anıl Gürsoy Artan’ın hazır oldukları görüldü, sözlü beyanları alındı. 

Yapılan müzakere neticesinde; Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbolcu Tescil İşleri Müdürlüğü’ne yazı yazılarak; davalı futbolcunun huzurdaki davada ihtilafa konu lisans süreci ile ilgili yazışmaların örneğinin istenmesine ve dosyanın incelemeye alınmasına oybirliği ile karar verilmiştir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Muslera yeni sözleşmesinin süresini bizzat belirleyecek