Önce şeker al sonra zam iste

Amerika'daki Güney Dakota Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre, kandaki şeker seviyesi, insanın kararlarını etkiliyor

31 Ocak 2010, Pazar 05:00
A A

Kararları etkiliyor

Uzmanlar, kandaki şeker seviyesinin, kişilerin kararlarını ve yaptıkları görüşmeleri nasıl etkilediğini ortaya çıkardı. Deneye katılanların yarısı açtı. Diğer yarısı ise şekerli su veya meşrubat içmişti.

‘Kan’da biraz şeker olmalı

Karnı aç olanlar, kandaki şeker seviyelerinin düşüklüğü nedeniyle saldırgandı ve yanlış kararlar aldı. Şekerli su veya meşrubat içmiş olanlar ise sakindi ve sorulara panik yapmadan cevap verdi. Deneyin sonunda şekerli su içenlerin doğru karar aldığı görüldü.

Öfkeli ve sabırsız yapıyor

Uzmanlar açıkladı: Kandaki şeker seviyesi düşük olduğunda, kişi öfkeli ve sabırsız davranıyor, dolayısıyla yanlış yapıyor. Önemli bir karar alırken veya zam istemek için patronla görüşmeye gitmeden önce mutlaka şekerli içecek için. Şeker yüzünden işinizden olmayın.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.