Onyekuru ve Marcao'nun çamur temizlediği anın fotoğrafı Florya'ya asılacak

Galatasaray ile Kasımpaşa arasında oynanan maçta kar yağışı nedeniyle zemin oldukça kötüydü. Alttan ısıtmalı zemin dolayısıyla yer yer balçık olmuş, özellikle ceza sahası içleri tamamen çamura bulanmıştı. Galatasaray'ın kazandığı penaltıda ise Mostafa penaltıyı kullanmadan önce Marcao ve Onyekuru, galibiyet hırsıyla bölgeyi elleriyle çamurdan temizlemişti. Yönetim, şampiyonluk hırsının simgesi olarak bu anı ölümsüzleştirecek.

16 Şubat 2021, Salı 09:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray'ın Kasımpaşa ile TT Stadyumu'nda yaptığı maça bir sahne damga vurmuştu. Onyekuru ve Marcao, Mostada Mohamed'in kullanacağı penaltı atışından önce bölgedeki çamuru, atışa engel olmaması için elleriyle temizlemişti.

Maçtan sonra Onyekuru, Mostafa'ya "Penaltıyı aldım, sahayı temizledim, gole seninle beraber sevindim. Seninle beraber daha ne yapayım Mostafa abi? Çayını iç keyfine bak" paylaşımı yapınca, bu paylaşım kısa sürede çok fazla beğeni almıştı.

Galatasaray yönetimi, Marcaı ve Onyekuru'nun takım arkadaşlarının penaltıyı daha iyi kullanabilmesi için yaptığı bu hareketin fotoğrafını büyütüp Florya'ya asma kararı aldı.Yönetim, 23. şampiyonluk yolunda tüm futbolculara ışık olmasını hedefliyor.

İki oyuncunun penaltı noktasını temizleme karesi Galatasaray’da ‘kazanma hırsı, takım ruhu ve mücadeleden vazgeçmeme’ konu başlığı altında çok beğenildi. 1-1’den sonra sahada bozuk zemine rağmen galibiyete olan inanç ve mücadelelerinden vazgeçmeyen Galatasaray, sınıfı geçerken 89. dakikadaki o kare hafızalara kazındı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mostafa Mohamed'in sözleşmesinde Galatasaray'ı tedirgin eden madde