Otokar, Busworld Turkey'de 9 aracıyla yer aldı

Otokar, Busworld Turkey'de 9 aracıyla yer aldı

Otokar, İzmir’de düzenlenen Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı, Busworld Turkey'de 9 aracıyla yer aldı

19 Nisan 2018, Perşembe 16:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Otokar açıklamasına göre, Koç Topluluğu şirketlerinden olan ve tasarlayıp ürettiği otobüsleriyle 50 ülkede milyonlarca yolcu taşıyan Otokar, Türkiye dahil 12 ülkeden 145 firmanın katıldığı Busworld Turkey 2018’de, 9 otobüsünü tanıttı. Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüs markası Otokar fuarda, tasarımı, ergonomisi ve teknolojisiyle yüksek beğeni toplayan Sultan, Poyraz, Doruk ve Kent otobüslerinin farklı modellerini sergiledi. 

Fuarın ilk günü düzenlenen basın toplantısında Otokar’ın son dönemdeki faaliyetlerini değerlendiren Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, son 3 yıldır daralan otobüs pazarına rağmen 2017'nin Otokar için başarı ve yeniliklerle dolu bir yıl olduğunu belirtti. Akgül, şunları kaydetti:

"Müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda geliştirdiğimiz otobüslerimiz Türkiye’de ve dünyanın dört bir yanında beğeni toplamaya devam ediyor. Tasarımdan teknik özelliklere Otokar’ın yenilikçi yaklaşımını yansıtan araçlarımız şehir içi toplu taşımacılığında, turizm ve servis taşımacılığında trendleri belirliyor. 2017 yılında Türkiye’de satılan her 3 otobüsten 1’i Otokar imzasını taşıdı. 2017’de elde ettiğimiz başarıları, yılın ilk 3 ayında da devam ettirdik. 2018’e hızlı bir başlangıç yaptık, ilk çeyrekte faaliyet gösterdiğimiz segmentlerde yine pazar lideri olduk."
 

"TÜRK MÜHENDİSLERİNCE TASARLANAN 400 OTOBÜSÜMÜZ BÜKREŞ HALKINI TAŞIYACAK"Yıl başından bu yana hem yurt içinde hem de yurt dışında önemli ihaleler kazanarak teslimatlar yaptıklarını aktaran Akgül, şu bilgileri verdi:

"Otokar, şubat ayında Bükreş Belediyesi’nin açtığı şehir içi otobüs ihalesini kazandı. Türkiye’nin tek kalemde alınan en büyük otobüs ihracat ihalesi olan bu anlaşma ile Türk mühendislerince tasarlanan ve Türk işçileri tarafından üretilen 400 otobüsümüz Bükreş halkını taşıyacak. Ürdün’ün başkenti Amman’ın 100 adetlik otobüs ihalesini de kazanarak ihracatta önemli bir anlaşmaya daha imza attık. Yurt içinde ise Hatay Belediyesi’ne Otokar’ın engelli yolcu taşımacılığına uygun en yeni otobüslerinden olan 23 adet Sultan LF teslimatı gerçekleştirdik.

Geçtiğimiz günlerde teslimatını gerçekleştirdiğimiz 48 adet Sultan LF otobüsümüz Mardin-Kızıltepe’de hizmete başladı. 2018’in ilk çeyreğinde Türkiye otobüs pazarı daralmaya devam ederken biz Otokar olarak bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla pazar payımızı artırdık. Özellikle küçük ve orta boy otobüs segmentinde ürünlerimiz kullanıcıların öncelikli tercihleri arasında yer aldı, bu segmentte pazar yüzde 11,5 oranında daralırken, Otokar yüzde 4,5 büyüme gösterdi. Tüm bu gelişmelerle birlikte Otokar olarak 2018’de Türkiye’deki pazar liderliğimizi korumayı, Avrupa’da ise yeni ihalelerle önde gelen markalar arasında yer almaya devam etmeyi hedefliyoruz."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kurumlar vergisi beyannamesi için 1 Haziran son gün