Petrol-İş'ten televizyon filmiyle sendika kampanyası

Petrol-İş tarafından yürütülen reklam filmlerinde ünlü oyuncular Meral Okay ve Halil Ergün yer aldı

17 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

ERGÜN VE OKAY OYNADI

Petrol-İş, ‘gizli’ sendikal örgütlenme yerine, ünlü sanatçılar Halil Ergün ve Meral Okay’ın oynadığı, televizyon filmleri yayımlanan ‘aleni’ bir sendikal örgütlenme çalışması başlattı. Düzce merkezli başlatılan kampanyanın amacı, ‘sendikanın örgütlemeyi hedeflediği işçiler arasında tanınırlığını sağlamak, işçileri sendikaya özendirmek ve kamuoyunun sendikaya olumlu yönde yaklaşmasını sağlamak’ olarak belirlendi.

FİLM KUAFÖRDE ÇEKİLDİ

Kampanyada, sendikal örgütlenmenin meşru bir hak olarak görülmesine katkı sağlayacak dil ve araçlar seçildi. Kahvehane, kuaför ve çocuk parkı gibi günlük yaşam mekanlarında çekilmiş tanıtım filmleri Düzce’deki yerel televizyonlarda yayımlanmaya başladı. İşçileri bölge, cinsiyet, yaş ayrımlarını aşarak sendikaya davet eden kampanya sloganlarında, ‘Sendika: gücündür, hakkındır, gelecektir’ gibi vurgular yapıldı.

SANATÇILAR PARA ALMADI

Halil Ergün ve Meral Okay’ın bedelsiz katıldığı filmde kuaför, nişan öncesi saçını yaptıran genç kıza damat adayının nereli olduğunu soruyor. Kız, “Bizim oradan, sendikalı” diyor. Okay’ın canlandırdığı kadın ise “Gözünden vurmuşsun turnayı. Kadın ol, erkek ol. Doğulu ol, Batılı ol. Sağda ol, solda ol. Ne olursan ol, sendikalı ol” diye mesaj veriyor. Diğer filmde ise aynı mesajı kahvehanede Halil Ergün tekrarlıyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.