Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (10 Haziran 2020)

Erkekler cinsel organlarının boylarına takıntılı. Küçültmek ya da büyütmek isteyenlerin, sürekli şikayet edenlerin sayısı az değil. Farkında olmasalar, inanmak istemeseler de çoğunun penis boyu normal. Beyler, bu tip düşünceleri kafanızda büyütmeyin, mutsuz olmayın.

10 Haziran 2020, Çarşamba 08:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Nasıl büyütebilirim?

Penisim 15 santim. Bu, eşime göre problem değil. Ancak ben bunun sorun olduğunu hissediyorum. Eşim ilişki sırasında sanki daha büyük olsaydı der gibi. Bunu bilmek beni olumsuz etkiliyor, çok üzülüyorum. Cinsel organımı büyütmek için ne yapmalıyım?

CEVAP

Okurum, penisin tıbba göre normal. Normal olanı büyütmenin de anlamı yok. Bir tek ameliyatla büyür ama hem maddi hem manevi sana kök söktürür. Onca çabadan sonra büyüyecek miktar 1-2 santimi geçmez. Sen keyfine bak. Gereksiz kuşkulara kapılma.

Kim daha istekli?

21 yaşındayım. Çok merak ediyorum, kadınlar mı, erkekler mi daha istekli? Ben bunları kimden öğrenebilirim?

CEVAP

Değerli okurum, yoluna devam. Öğreneceğin fazla bir şey yok. ‘Yemek iştahı erkeklerde mi çok kadınlarda mı?’ sorusu eskilerin dediği gibi abesle iştigaldir. Yani saçmadır. Kadınların ve erkeklerin cinsel iştahları beyinlerinin kıvrımlarıyla, organların girinti ve çıkıntılarının üzerinde, biraz da derinlerindedir. Bunlar da kişiden kişiye değişir. Bunları etkileyen de toplumda, ailede verilen eğitimdir. Hadi yavrum, işin kolayına git.

Çok istekliyim

19 yaşındayım. Mastürbasyon yapıyorum. Çok istekliyim. Mastürbasyon yaptıkça tekrarlıyorum. Bu isteği gidermek için ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli yavrum, bol hareket bedeni geliştirir. Koş, kalp damarların açılsın ki ileride kalp hastalıkları riskine girmeyesin. Hem de kilo almazsın. Geriye bir de aklına egemen olman kalır. Yani arabanın frenine bas biraz, bas.

Kanama olur mu?

25 yaşında kızım. 3 yıl önce başıma bir şey geldi. Şimdi evlenmek üzereyim. Diktirsem kanama olur mu? Bir şey anlaşılır mı?

CEVAP

Dertli yavrum, eğer iyi bir uzman bulup düğünden 1-2 gün önce bu işlemi yaptırırsan ilk gece kanaması olacaktır. Ben bu işe taraftar değilim ama ucunda ölüm kalım meselesi varsa düşünülebilir derim.

Canım istemiyor

Arkadaşlarım her gün ilişkiye giriyorlar ama benim canım istemiyor. Ancak 10-15 günde bir aklıma geliyor. Aslında ben de her gün ilişkiye girmeyi istiyorum ama olmuyor. Ne yapmam lazım?

CEVAP

Değerli okurum, acelen ne? Onlar öyle, sen böyle. Sen kendine bak. Bekarsan evlendiğinde işler yoluna girer. Haydar Hoca da sana mutluluklar diler.

Esnekse kan gelmez mi?

18 yaşındayım. Kız arkadaşım da benden bir yaş küçük. Birbirimizi seviyor, evlenmeyi düşünüyoruz. Birkaç gün önce ilişkiye girdik. Prezervatif kullandım ama yine de gebe kalma şansı var mı? Sevgilimden kan gelmedi. Kızlık zarının esnek olduğunu düşündüm. Esnek olunca hiç kan gelmiyor mu?

CEVAP

Sevgili okurum, evet hiç kan gelmez. Zaten esnekliğin anlamı bu. Öte yandan gebe kalma şansı çok çok zayıf. Yani bana göre gebe değil ama dikkat etmeniz gerekir. Gelelim benim şaşkınlığıma; eee be yavrum bu yaşta evlenilir mi? Bu bu yaşta hayal kurulur, aşk yaşanır. Ama evlilik hayali kurup evlenirseniz aşkınız hayatta ayaklarınıza dolaşır.

Yeterli mi?

24 yaşındayım ve düzenli bir ilişkim var. Yakında düğünüm olacak. Ben bu zamana kadar hiç ilişkiye girmedim. Penisimin boyu 12 santim. Evlendikten sonra ilişkiye girince partnerimi tatmin edememekten korkuyorum. Sizce yeterli mi?

CEVAP

Uygundur sevgili okurum, güle güle evlen. Sen de, eşin de mutlu olacaksınız. Bu bir teselli değil, uzman görüşü. Tabii çocuklarınız da olacak.

İlişkimiz çok düzensiz

32 yaşındayım. 3 yıllık evliyim ve 1 çocuğum var. Evlenmeden 1 ay önce yaşadıklarım yüzünden depresyona girdim. Eşimde erken boşalma başladı. Hayatın temposuyla birlikte ilişkimiz düzensizleşti. Çocuk olduktan sonra birlikteliğimiz kötü gidiyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, hekime gitmelisin. Tedavi edilebiliyor. Bu durumu dert etmemelisin.

Bana mı öyle geliyor?

Penisimin ereksiyon hali 12 santim. Cinsel ilişkiye girmek istiyorum ama dalga geçerler diye korkuyorum. Sizce normal mi yoksa bana mı öyle geliyor? Bunalıma girdim, yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, tıbba göre normal. Kimine küçük gelebilir. Bazıları alay da edebilir. Sen bunlara karşı kendini koru ve dirençli ol. Çünkü tıbbın normal dediği ölçüye başkaları ne derse desin, organın sahibi sensin. Onunla mutlu yıllar geçireceksin.

Vazgeçiyor

18 yaşındayım. Kız arkadaşım da 18 yaşında. Penisim 17 santim. Kız arkadaşım ilişkiye girer girmez, “Ağrıyor” deyip vazgeçiyor. Sizce sorunu ne olabilir?

CEVAP

Okurum, kız arkadaşının hiçbir sorunu yok. Sorun senin sorumsuzluğun. Kızın dünyasını karartacaksın. Hemen ilişkini kessen iyi edersin.

Sevgilim hamile mi?

18 yaşındayım. Ön sevişme esnasında kız arkadaşımın vajinasının üzerine boşaldım. Sevgilim uzun zamandır adet görmüyor. Gebe olabilir mi?

CEVAP

Olabilir değerli okurum, derhal bir gebelik testi yaptırın. Bunu göze alın ki bir sorun çıkarsa çözümü için geç kalmayın.

BÖYLE SORU YOK!

İlişki bana yetmiyor

27 yaşındayım. Kız arkadaşımla düzenli bir ilişkimiz var. Ama bana yetmiyor, mastürbasyon isteğimin önüne geçemiyorum. İleride problem yaşayacağımı biliyorum, önüne geçemiyorum. Yardım edin. RUMUZ: GONBİCİ

CEVAP

Değerli okurum, önce şu rumuzunu bir anlayayım dedim. Hiçbir anlam bulamadım. Bir şifreleme kodu mu var? Artık mastürbasyon duvarını aş, cennet bahçesine dal. Orada mis kokulu çiçek bulacak, biraz balının tadına varınca, “Hep isterim, hep isterim” diyeceksin. Bak sesini duyar gibiyim. Ee yaş evlilik yaşı, daha ne bekliyorsun? Kız da bulmuşsun. Kıy nikahı, al kızı koynuna. Bak işte yardım ettim. Dinle sen Haydar Hoca’nı, mutlu ve huzurlu yaşamın olsun.

GÜNÜN SORULARI

Yeterli mi?

20 yaşındayım. Penisimin boyu 19 santim. Yeterli mi, bazen kafama takılıyor. Ne dersiniz?

CEVAP

Değerli okurum, ne dedin, ne dedin? Şaşırmışsın vallahi, 19 santim bir cinsel organ. Devasa büyüklükte bir penis denebilir. Yoluna git ve işine bak. İnsani düşüncelerden sakın şaşma. Cinsel organın büyük ve standartların üzerinde. Sen bu uzunluktaki bir cinsel organ için bir de kalkıp bana “Yeterli mi?” diye mail atıyorsun. Daha yaşın kaç? Bunu düşünme, okul, iş, meslek her neyse hayata kendini hazırla. Hadi bakalım kolay gelsin.

2-3 aydır sertleşmiyor

24 yaşındayım. Uzun zamandır düzenli fitness ile ilgileniyorum. 6-7 aydır cinsel isteksizliğim ve son 2-3 aydır da sertleşme sorunum var. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, spor alışkanlığı alkışlanacak bir durum. Lütfen buna devam et. Kız arkadaş ya da bir eş bulma zamanın gelmiş. Hadi aslanım arada bir avlanırken hedef doğru seçilir. Cinsel istek hiç bitmeyecek. Şimdilik sınava sokar gibi kendini zorlama. Doğru yolu seçersen zamanı gelince o ne yapacağını bilir. Ona küsme ve de küstürme.

GÜNÜN SÖZÜ

Özgürlük pahalı bir giysi gibidir. Büyük bedel ödersin, üzerine giyince de rahat edersin. H.D.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erkekleri cinsellikten soğutan 7 neden ve çözüm yöntemleri