Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (10 Nisan 2019)

Haydar Dümen 10 Nisan 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

Son Güncelleme:
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Kızlardan korkuyorum

25 yaşındayım, yakışıklıyım. Çok kız arkadaşım oldu. Cinsel ilişkiye girmek istiyorlar ama ben çok korkuyorum ve heyecanlanıyorum. Ne olur yol gösterin.

CEVAP

Delikanlım, ver elini, arayalım çareyi. Çok kız arkadaşların olmuş, seninle ilişkiye girmek istiyorlarmış. Nasıl diyorlar bunu? Bir güzel anlat bana. Elimi sıktı, öyle dedi, göz kırptı böyle dedi falan filan mı, yoksa senin sözlerin hayal mi, yalan mı? Bunu anlayalım. Ya Türk genci korkar mı? Bir kız görünce deve kuşu gibi başını kuma sokar mı? Yeme yavrum, yeme kendini. Erkek adam korkmaz, erkekliğe toz kondurmaz, kızlara şimdilik dokunma, önce heyecanını yenmeyi, sonra da yasak meyveyi yemeyi öğren.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

10 gündür sertleşmiyor

37 yaşındayım, evliyim. Son 10 gündür penisimde sertleşme olmuyor psikolojim bozuldu. İlk defa böyle oluyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. RUMUZ: DİLOVALI

Yardıma ihtiyacın yok değerli okurum. Bazı organların huy meselesidir bu. Zaman zaman dinlenmek ister. Onun da kendine göre dertleri vardır. Aynı yemeğe kaşık sallamaktan bıkarlar. 10 gün ne ki? Hele birkaç hafta bekleyiver. Arada bir cici mamalara da bak. Bir film bile ona canlılık kazandırabilir. Değişikliği severler. Yardımcın kendinsin değerli okurum, biraz perhiz işini halleder.

Küçük geliyor

Küçük geliyor

18 yaşındayım, penisim 9 santim. Çok küçük geliyor. Birkaç kez ilişkiye girdim, partnerimden soğudum. Ne yapayım?

Değerli okurum, penisin normaldir. Normal olmayan bu yaşta birkaç kez ilişkiye girmen. Acelen neydi? Yapacağın onca önemli işin var. Aklını organ ve onun işlevlerine takarsan olumsuz bazı düşüncelere takılırsın. Partnerinden soğuma partnere bağlı. Çünkü anahtar kilit hesabı bir uyumsuzluk söz konusu. Unut bu olanları. Cinsel organın evlendiğin zaman normal görevini yapacak, yüzünü kara çıkarmayacaktır. Derslerine ya da işine bak.

Artık canım istemiyor

Artık canım istemiyor

43 yaşındayım. Şimdiye kadar çok hızlı yaşadım, canım artık seks yapmak istemiyor. Eşim şikayetçi. Boşanmanın eşiğine geldik. Bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, erkekliğin, cinselliğin yani ve ona bağlı mutluluğun meyvelerini bol bol toplayacağın yaş. Olgunluk, deneyim yanında kadın ruhuna nasıl hitap edeceğini öğrendin. Ama sen mutluluğu eşinle el ele artırmak yerine "Paydos" demişsin. Bu işten bıkmışsın. Ayrıl demek kolay. Ama yavrum, yeniden evlenirsen o kadının hali ne olacak? Bir süre sonra ondan da bıkacaksın. Eşinle konuş, onu duygularla besle. Ve hekimlerden profesyonel yardım al.

Cinsel organım büyük

Cinsel organım büyük

Cinsel organım büyük. Ne yapacağımı bilemiyorum, artık sokakta yürüyemez olduk. Doktor da bir çare bulamadı.

CEVAP

Değerli okurum, gerçekten büyük. Bu mutlu evlilik ya da birliktelik yaratmaz. Her şey elinde. Ameliyatla küçültülmüyor.

Hep kan geliyor

Hep kan geliyor

23 yaşındayım. Geçen hafta kız arkadaşımla ilişkiye girmeye çalıştık, olmadı. Çünkü sevgilimin çok canı yandı, epey kan aktı. Dün yine denedik, yine kan geldi. Evleneceğiz. Acaba bu sorun hep karşımıza mı çıkacak?

CEVAP

Değerli okurum, evlenene kadar bu işlere biraz yüzeysel devam edin. Evlendikten sonra birkaç ay bu sorunu yaşarsınız. Büyük bir olasılıkla vajinismus. Onu da çözeriz.

İlişkim olmadı

İlişkim olmadı

27 yaşında kızım. Bir ay sonra evleneceğim. Ben ilk geceden çok korkuyorum. Şimdiye kadar hiçbir erkekle ilişkim olmadı.

CEVAP

Sevgili okurum, yardıma ihtiyacın yok. En büyük yardımcınız doğanın kendisi. İkinci yardımcın eşin. Anlayışlı, sevecen davranır. Her şeyi ilk geceyi sıkıştırma telaşına kapılmazsa iyi olur. İlk gece yatağın kenarına oturup seni alıştırırsa geçişin daha kolay olacağına inanıyorum. Özellikle çarşaf bekleyenler olmasın. Bir zaman diliminde alışacaksın. İçin alıştı ama organ kendini kapatmışsa o zaman bana yeniden bir mail at lütfen. Çaresine o zaman bakalım. Gerçekleşmemiş davaya şimdilik dilekçe verilmez. Ama bu dava çözülür.

İsteğim çok fazla

İsteğim çok fazla

26 yaşındayım. Cinsel isteğim çok fazla. Karşı cinse o kadar istekliyim ki her kadını arzuluyorum. Her gün en az 3 kere mastürbasyon yapıyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, sosyal ve ekonomik şartlar uygunsa evlen. Ya da kendini o kadar yor ki cinsellik aklına gelmesin. Ama o kadar mastürbasyon olmaz.

Hamile kalır mı?

Hamile kalır mı?

6 aydır kız arkadaşım vardı. Hep onunla ilişkiye girdim. Kızın üzerine boşaldım. Kız arkadaşım hamile kalırım diye korkuyor. Çok tedirginim. Acaba kızlık zarı bozulmuş mudur?

CEVAP

Değeli okurum, kandan söz etmediğine göre kızlık zarı bozulmadı. Bana göre hamile de kalmadı. Gerisi size bağlı.

Orgazm olamıyorum

Orgazm olamıyorum

30 yaşında kadınım, 8 aylık evliyim. Eşimle birlikte olurken tatmin olamıyorum, aklıma başka şeyler geliyor. Ne yapayım?

CEVAP

Sevgili okurum, vajinal orgazm tekniklerini öğrenmen gerekecek. Biraz da eşinin ustalığı rol oynayacak. Biraz sabır, bilgi, fantezi ve bunların bileşkesinde tabii ki zaman içinde amaca ve sonuca ulaşacaksın.

Sivilceler çıkıyor

Sivilceler çıkıyor

18 yaşındayım. Hemen her gün mastürbasyon yapıyorum. Yüzümde sivilceler çıkıyor. Arkadaşlarım “Mastürbasyon yapınca çıkıyor” diyor. Acaba neden bu mu?

CEVAP

Değerli okurum, yüzünü temiz tutmalısın. Mastürbasyonla ilgili değil. Gerekirse cilt hastalıkları uzmanında da yardım alabilirsin. Bir süre sonra geçecek.

Eşim beni terk etti

Eşim beni terk etti

42 yaşındayım. Benim sorunum erken boşalma. Bu yüzden 10 yıllık eşim beni boşadı. Psikolojim bozuldu. Ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, bir uzmana başvurman zorunlu. Kendiliğinden tabii ki düzelmez. Mastürbasyon döneminde başlayan bir alışkanlık ve onun devamı.

Zevk alıyorum

Zevk alıyorum

21 yaşında kızım. Bir yıldır ilişkim var. Düzenli olmasa da 3 günde bir birkaç defa ilişkiye giriyoruz, zevk alamıyorum. Zevk alsam da orgazm olup olmadığımı anlayamıyorum. İlişki bitince partnerimle yine ilişkiye girmek istiyorum. Neden böyle?

CEVAP

Sevgili okurum, orgazm olamadığın için doyamıyorsun. Alışacaksın, öğreneceksin. Partnerinin sana karşı davranışı ve ustalığı ortamın uygunluğu, korkulardan uzak olmak ve zaman lehinize işleyecek.

Kız gebe mi?

Kız gebe mi?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdim. Boşalmadan önce bir sıvı geldi ama sperm değildi. Sevgilimin kızlık zarını da bozmadım. Acaba kız gebe kalır mı? Adet görürse hamile olmadığını kesin olarak anlayabilir miyiz?

CEVAP

Değerli okurum, kız arkadaşın gebe değil. Kızlık zarı da gebeliğe engel değil. Kızlık zarı aşılmaz bir duvar gibi sanılıyor. Oysa kadınlar adet gördüklerinde, içeriden gelen kanın dışarıya çıkması için zarın büyük bir boşluğu, deliği vardır. Bu da cinsel organın üzerine boşaltılan spermin içeri girmesi bize göre han kapısı neyse spermlere göre de öyledir. Şimdilik sen bu olaydan yırttın. Kafayı yiyecek bir şey yok.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yeni bir fotoşop rezaleti