Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (15 Nisan 2019)

Haydar Dümen 15 Nisan 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

Son Güncelleme:
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Cesaret edemedim ama...

49 yaşındayım, bekarım. Hep paralı ilişkiler yaşadım. Mastürbasyonu haftada 1'e düşürdüm. İsteğim var ama sertleşme sorunu yaşıyorum. İlaç ya da takviye macunlar alsam da olmuyor. Evliliğe cesaret edemedim. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, öyle zor bir soru sordun ki ben pes ettim. Uzun mektubunun her kelimesi ayrı bir soru. Evlen desem makinenin sık sık stop ettiğini söylüyorsun. Takviye macunlara bel bağladığına göre doktorla aran pek iyi değil. Bize fırsat bırakmıyorsun. Cinsel ilişki çam sakızı çoban armağanı gibi değil ki, böyle giderse yine yarı yolda kalacaksın. Kısa keselim; kesinlikle bir uzmana git, yaşı başı uygun birini bulup evlen. Dahası çocuk yap. Birlikte yaşlanır, çok neşeli olursunuz.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Sevgilim değişti

Kız arkadaşımla 2 yıldır ilişkimiz var. 2-3 aydır zevk almıyor. Ne yapayım?

Kolay okurum. Kıza kendi yolunu gösterip çok değerli olduğu, senin ona layık olmadığını anlat. Örneğin; çok kıskanç olduğunu, daha evlenmene 10 yıl gerektiğini falan söyle. Sen ayrılmaya bir karar ver, yine arabanın egzosundan çıkan dumanı bile bahane eder, kokusunu beğenmediğini söyler, mideni bulandırdığı için şikayet edersin. Kızın üzerine gitme, belli ki bu iş yolundan çıkmış. İkinize de gelecek lazım, haydi yolunuza gidin.

Zevk alır mıyım?

Zevk alır mıyım?

21 yaşında kızım. Birçok ilişkim oldu. Ama bir kişiden zevk aldım. Başkasıyla evlenmek istiyorum. Ya kocamdan zevk alamazsam?

Hanım kızım, öyle zor bir soru sordun ki. Evlensen ilişki zorluğun var. Yarı yoldan dönüş de olmaz. Bu soruyu eşin sormalıydı. Fukaracığın bir şeyden haberi yok. Olmasın ama sen artık düzgün bir adım atacağına söz ver. Evlilik bu, pazardan organik gıda almaya benzemez. Mis gibi de olabilir organiğin sadece o'su kalmış da olabilir. Damat adayı dostlar başına. Adamın adını soyadını yaz, koltuk altına dikiver. Belki bir rüzgar eser, seni doğru yola götürür.

Yırtıldı mı?

Yırtıldı mı?

20 yaşındayım. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. İç çamaşırımda bir damla kadar, açık kırmızı kan gördüm. Cinsel organıma asla bir cisim girmedi. Sizce kızlık zarım yırtılmış ya da zedelenmiş olabilir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, zedelenme olasılığı var. Bana göre yüzde 30 dolaylarında. Bundan sonrası karanlık. Çünkü uzaktan göremiyorum. Bence unut. Eğer kızlık zarını korumak istiyorsan onu incitmeyecek şekilde davran.

Neden kan gelmedi?

Neden kan gelmedi?

Nişanlımla birçok kez birlikte olduk, kan gelmedi. Ben şüphe duymuyorum. Bu durum nişanlımı üzüyor. Sizce neden kan gelmemiş olabilir? Doktora şimdilik gidemiyoruz.

CEVAP

Değerli okurum, doktora gitmeye gerek yok. Yüzlerce kere yazdım. Bu yazımı da nişanlının gözüne sok. 5 santim gözünün yakınına gelecek kadar yazıyı yaklaştır.

Hamile kalır mı?

Hamile kalır mı?

Kız arkadaşımla yüzeysel bir birliktelik yaşadık ama birleşme olmadı. Kız arkadaşım kan ve sıvı görmüş. Adet dönemiydi. Gebe olabilir mi ya da kan kızlık zarından mıdır?

CEVAP

Değerli okurum, kanın kızlık zarından olma ihtimali fazla gözüküyor. Ama tahrişten de olabilir, tabii adet kanı da olabilir. Peki ne olacak şimdi? Bırak kızı kendi haline, artık burnunuzu bu kadar derinlere sokmayın, kızın da ruhunu bozmayın.

Nasıl büyütürüm?

Nasıl büyütürüm?

18 yaşındayım penisim 12 santim. Nasıl büyütürüm? Her gün ilişkiye girmek istiyorum. Ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, ben de her gün bir helikoptere binip bir yerlere gidip gelmek istiyorum ama olmuyor. Çocuğum, nereden bulacaksın kızı, kadını? Artık uzamaz yavrum. Hayal dünyasında dolaşma. İşin var, işine bak. Sonra her şey elinde kalır. Dünyaya geldiğine pişman olursun, haber vermesi benden.

Cinsellik cazip gelmiyor

Cinsellik cazip gelmiyor

7 yıldır evliyim, ilk günlerden beri sekse karşı isteksizim. Mastürbasyon yapmak cazip geliyor. Penisim 11 santim, seksten soğudum. Evliliğim bitmek üzere. Bir de erken boşalma çıktı. Bir ilaç buldum, acaba işe yarar mı?

CEVAP

Değerli okurum, internette bulduğun her ilacın işe yarayacağını sanmıyorum. Bütün sorunları toplamışsın. Bir de üstelik, yağlı güreşe çıkar gibi meydana çıkıp evlenmişsin. Kızcağızın da başını yakmışsın. Bu evliliğin düzelme ihtimali konusunda tereddütlerim var. Çok zaman kaybetmeyin. Son şans, bir profesyonelden yardım alın. Olursa ne âlâ (İhtimali azdır) olmazsa iki taraf da zaman kaybetmesin, şansınızı da köreltmeyin.

Nefret ediyorum

Nefret ediyorum

22 yaşındayım. Bu son zamanlarda cinsel ilişkiye çok giriyorum ama erken boşalıyorum. Mastürbasyondan nefret ediyorum. Bana yardımcı olur musunuz?

CEVAP

Değerli okurum, son zamanlarda kiminle, nerede ilişkiye giriyorsun? Paralı kadınlar mı yoksa masum genç kızlar mı? Ya da biri var hep onunla mı? Yani: Kıyım makinesi olma. İradesiz tekeler gibi ortalıkta dolaşma. Çünkü bunlar senin gelecekteki cinselliğini belirleyecek. Eğer ben de doktorunsam, bunları söyleme hakkım var. 80 yaşında da her şey hayatta ve canlı olmalı. O yolun sonu buralardan geçiyor. Sen bilirsin, mastürbasyonu da yapmayıver canım, sevmediğin yemeği yemeyiver.

Geç boşalıyor

Geç boşalıyor

32 yaşında, 3 aylık evli kadınım. Kocam çok geç boşalıyor. Bu durum bende stres yaratıyor. Onun normal boşalmasını sağlamak için ne yapayım?

CEVAP

Sevgili okurum, senin açından bakarsak şanslısın. Eşinin geç boşalmasını tıbben kolay çözemiyoruz. Ama fantezilerini keşfedersen kocan biraz daha hızlanır.

Ne kadar kan gelir?

Ne kadar kan gelir?

23 yaşındayım, kız arkadaşım da 20 yaşında. 2 aydır sürtünme yoluyla birlikte oluyoruz. Kan geldi, kızlığı bozuldu mu? Zar bozulunca ne kadar kan gelir? Hamile kalma ihtimali var mı? İlişki sonrası hamile kalmayı önleyen haplar var. Haplardan yan etkisi olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, bütün sorduklarının ihtimali var. Hapa gelince; o teknikten nasıl yararlanacaksın? Gencecik kız, hormonal dengelerini bozacaksın. Ya bunu ailesi duyarsa, ne yapacaksın? Gençliktir, güzelliktir hoş da biraz da hesap kitap yapmayı öğrenseniz. Beni de kendinizi de üzmeseniz.

İlk gün gibi korkuyorum

İlk gün gibi korkuyorum

20 yaşındayım, evliyim. Eşimle hamileyken 2 kez beraber oldum, hiç zevk alamadım. Hamilelikten diye düşündüm. Doğumun üzerinden 2 ay geçti, yine zevk almıyorum. İlk günmüş gibi korkuyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili kızım, biraz sabırlı ol ve beklemede kal. Çocuk da büyüsün. 1 yaşından sonra mailini bekliyorum. Acele etmişsiniz. Umarım, şansınız döner, her şey sizden yana olur.

İlişkiye giremiyoruz

İlişkiye giremiyoruz

21 yaşındayım, 2 yıllık evliyim. Eşimle ilişkiye girmeye çalışıyoruz ama vajinası çok küçük. Benim penisim girmiyor. Bana ne önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, tedavi olmanızı öneririm. Hem de kesinlikle tıp onu size çözer, mutluluğu bulursunuz.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Hayatta satranç taşları olmak yerine satranç oynayan biz olsaydık yaşamımız daha değerli olurdu. H.D.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kalbinizi korumak için ceviz yiyin