Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (25 Kasım 2019)

Haydar Dümen 25 Kasım 2019 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

25 Kasım 2019, Pazartesi 07:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceki Fotoğraflar

Nasıl memnun ederim?

24 yaşındayım ve bekarım. İlişki sırasında partnerimi nasıl memnun ederim?

CEVAP

Değerli okurum, karşındaki insanı memnun edebilme koşulu ve yolu partnerinin ruhundan, beyninden ve teninden geçer. Bu nedenle bu sorunu yanıtlayamayacağım.

Bakire miyim?

25 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla birlikte oldum. Kendimi kastım, birkaç damla kan geldi. Bir gün sonra tam olarak birlikte olduk, kan geldi. 3 saat sonra bir kez daha seviştik, daha fazla kan vardı. Bu kanamalar sürekli olacak mı? Bir de sürekli kanama oluyor, acaba bakire olabilir miyim?

CEVAP

Ah be kızım, bekaretin mekaretin kalmadı. Sen kızlık zarını çelikten bir teneke gibi mi düşünüyorsun? Ayrıca bu saatten sonra da hesaplar yapılmaz ki. Olan olmuş, yeni yolun hayırlı uğurlu olsun.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Kız arkadaşım korkuyor

21 yaşındayım. Sevgilimle evlenmeyi düşünüyoruz. Kız arkadaşım, cinsel organımın büyük olduğunu söylüyor. Benden korkuyormuş. Evlenince sorun olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, 21 yaşında evlenmeyi düşünüyorsun. Ne yapacaksın evlenince? Ev, eşya, iş, geçim derdi, ardından çocuklar, gözü açılmamış, binbir umut besleyen müstakbel yengemizin beklentileri, didişmeleri. Diyebilirsin ki “Hocam, biz bu yangınları yatak odasında söndürürüz.” İyi ama bir engel daha var: Yangın söndürmede beceri hortumun boyuyla değil, içinde suyuyla ilgilidir. Değerli yavrum, sakın kız arkadaşının üzerine gitme. Evleneceksen ilk geceyi bekle. O zaman yardımımız olur.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Zar yırtılır mı?

26 yaşında kadınım. Evlenip ayrıldım ama zarım bozulmadı. Doktor “Zar çok esnek. Doğumda bozulabilir” dedi. Şimdi bir ilişkim var. Doğum dışında zarın bozulma ihtimali var mı?

Sevgili okurum, ilk önce doktorun yorumuna katılmam gerekir. Ama doğum olmadan da çap bakımından biraz daha büyük bir penisle kanama olabilir. Bunları doğanın ve kendi dokunun özelliklerine bağlayalım. Sevgilinle ilişkilerine ise ben karışmıyorum, bu konuyu sen bilirsin.

Baba olur muyum?

18 yaşındayım. Her akşam mastürbasyon yapıyorum. Neden böyle oluyor? Bir de çok mastürbasyon ileride çocuğumun olmasını engeller mi?

Değerli okurum, evlendiğinde çocuğun olur. Cinsel açıdan da büyük zarar görmezsin. Ama mastürbasyonun erken boşalmaya koşullandırdığı için normal ilişkiden zevk alamama görülebilir. Yatağa girince tabii ilk akla gelen bu olacak. “Yapmayayım” dediğin halde yapıyorsan, suçluluk ve aşağılık kompleksine girme. Tahrik edici şeyler değil, üzüntülü olaylar düşün. Ve kendinde keşfedeceğin bir başka enerji motivasyonu bulursan o tarafa kay.

GÜNÜN SÖZÜ

Tek bilgi ya da tek tecrübe yarım kalmış bir düş gibidir. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (24 Kasım 2019)