Ricardo Quaresma en beğendiği 3 Türk futbolcuyu açıkladı

Kasımpaşa'nın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, DHA'ya verdiği röportajda önemli açıklamalar yaptı. Türk futbolunu ve Türk oyuncuları değerlendiren Quaresma, Beşiktaş dönemiyle ilgili de konuştu.

15 Nisan 2020, Çarşamba 14:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ricardo Quaresma'nın röportajından öne çıkan noktalar şöyle:

"Türk takımları disiplinden kopuyor"

"Türkiye'deki futbol; tutku dolu, heyecan dolu fakat özellikle taktik açıdan gelişmesi gereken konular var. Bazen maçlarda bir dakikadan sonra takımlar taktiksel disiplinden kopmaya başlıyor. 
Türk futbolu çok kaliteli ve çok iyi bir gelişim gösteriyor ama Avrupa futboluyla kıyasladığımda taktik açıdan biraz daha gelişmesi gerektiğini söyleyebilirim. Türkiye'deki futbol çok tutkulu ve herkesin içindeki coşkuyu yansıttığı bir olgu. O yüzden birçok yetenekli oyuncu var.

En beğendiği oyuncular

En beğendiği oyuncular

"Mesela Abdülkadir Ömür, Uğurcan Çakır, İrfan Can Kahveci gibi oyuncuları söyleyebilirim. Bence Türk oyuncular çok yetenekli ve doğduklarında bu yetenekle ve kaliteyle doğuyorlar. Daha sonrası biraz mantalite ve zihinsel hazırlıkla alakalı. Çünkü günümüzde futbol, yetenekten çok daha fazlası. Profesyonel olmak, iyi dinlenmek, doğru beslenmek, çalışmak, bu tarz detaylar futbolda fark yaratıyor. Sadece yetenekle alakalı."

"Şenol Güneş'in bendeki yeri hep özel kalacak"

"Şenol Güneş'in bendeki yeri hep özel kalacak"

"Abdullah Avcı'yla herhangi bir problem yaşamadım. Benim Beşiktaş'tan ayrılma sebebim teknik direktör değil, başkandı. Abdullah Avcı'yla her zaman iyi bir diyaloğumuz oldu ve onunla çalışmaktan çok keyif aldım. Umarım her zaman başarılı olur.
Şenol Güneş'le çok özel bir ilişkimiz oldu. Ondan çok fazla şey öğrendim, hem teknik direktör olarak hem de insan olarak muhteşem birisi. Hayatım boyunca da bende özel bir yeri olacak. Milli Takım'da da önemli işler yapıyor ve onun için her zaman en iyisini diliyorum."

Q7 ayak tenisi şovu

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mostafa'yı izlerken göze çarpmıştı: Aliou Dieng geliyor