'Romeo ve Juliet'in Tarifsiz Hikayesi'nin prömiyeri yapıldı

Bora Pak'ın yazdığı, Hakan Atalay'ın yönettiği "Romeo ve Juliet'in Tarifsiz Hikayesi" adlı tiyatro oyununun prömiyeri Karaköy'deki İkincikat'ta gerçekleşti.

05 Şubat 2017, Pazar 10:42
A A
'Romeo ve Juliet'in Tarifsiz Hikayesi'nin prömiyeri yapıldı
William Shakespeare'in "Romeo ve Juliet" eserindeki unutulmaz balkon sahnesinden hareketle yazılan oyun, Romeo ve Juliet'in aşkına farklı bir bakış açısıyla seyirci karşısına çıkıyor. Ayfer Tokatlı ve Bora Pak'ın aynı sahneyi paylaştığı oyunda, dünyanın en meşhur aşıkları Romeo ve Juliet, kendi aşk hikayelerini en iyi kendilerinin anlatabileceği inancıyla öldükten sonra yeryüzüne çıkarken, balkon sahnesinde yaşananlar en ince ayrıntısına kadar tüm gerçekliğiyle anlatılıyor.


HER OYUN, OYUNU YAPANLAR İÇİN ÖZELDİR


Oyuncu Ayfer Tokatlı, güzel bir işin çıktığına inandıklarını belirterek, şunları söyledi: "Her oyun, o oyunu yapanlar için özeldir, heyecan doludur, cezbedicidir, acıdır, tatlıdır; keza bizim için de öyle, farklı bir durum yok. Kimi zamansa süreç öyle gelişir ki, yaptığınız işten memnuniyetsiz de olabilirsiniz, ancak bizim için böyle bir durum yok, şanslıyız. Güzel bir işin çıktığına inanıyoruz. Bizi izlemeye gelen insanlarla beraber keyifli bir '70 dakika' paylaşmanın sabırsızlığını yaşıyoruz. Çünkü seyirci ve oyuncunun, 'tiyatro'yu o gün orada beraber yaptığına inanıyoruz."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.