Ryan Babel'in ekstra ücretleri ortaya çıktı: Maaşı 4 milyon euro'yu geçiyor

Galatasaray'da yüksek maaşlı üç isim şimdiye dek hep dikkat çekmişti: Falcao, Feghouli ve Belhanda. Ancak bu isimlere bir yenisi daha eklendi. Babel hakkında gerçek ödeme miktarları dudak uçuklatıyor.

31 Mayıs 2021, Pazartesi 09:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray'da Ryan Babel'e bu sezon ödenen para ortaya çıktı. Yüksek maaşlı oyunculardan Belhanda'yı gönderen Galatasaray, Feghouli ve Falcao'dan da kurtulmak istiyordu. Bu isimlere bir de Babel eklendi çünkü Babel'in maaşı 4 milyon euro'yu geçiyor.

Milliyet'ten Nevzat Dindar'ın özel haberine göre, Galatasaray’da Ryan Babel’in görünürde aldığı ücretin 2.5 milyon euro olduğu, ancak bonuslarla birlikte bu sezon cebine yüksek bir meblağ girdiği ortaya çıktı.

Ryan Babel’e net ücretinin yanı sıra, sezon ücreti adı altında 100 bin euro başlarken, 100 bin euro da biterken ekstra ödeme yapıldı. Böylece kazancı 2.7 milyon euroya çıkan yıldız futbolcun alacakları bununla da sınırlı kalmadı. Babel’e ayrıca 300 bin euro galibiyet primi ödendi.

Böylece alacağı ücret 3 milyon euro'ya yükselen 34 yaşındaki oyuncu, “oynadıkça kazan” priminden de fazlasıyla yararlandı. Galatasaray formasıyla ligde 32 maça çıkan Babel, bunun karşılığı olarak 650 bin euro daha almaya hak kazandı.

2 milyon euroluk imza parası yıllığa vurulduğunda 666 bin senelik ekstra gelir elde eden Babel böylece 4.3 milyon euro kazandı.

Babel’in Falcao ve Feghouli kadar tartışılmamasının nedeni ise net ücreti dışındaki parasının KAP bildiriminde yer almaması. Ancak oyuncunun kazancı 4.3 milyon euro ve kulübün belini büküyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe Danny Welbeck'i bonservissiz olarak kadrosuna katmak istiyor