'Sadece 5 – 10 Bitcoin madencisi hayatta kalacak'

Hut 8 Mining Corp.'un başkanı karlılık nedeniyle sadece 5 ile 10 arasında madencisinin hayatta kalacağını belirtti

18 Nisan 2018, Çarşamba 16:30
A A
'Sadece 5 – 10 Bitcoin madencisi hayatta kalacak'
Bitcoin dönüm noktasında olabilir. Önde gelen kripto paranın yeniden 8 bin doların üzerine çıkmasına karşın, üretim için karmaşık hesaplamalar yapan madencilerin birçoğu artık kar etmeme riskiyle karşı karşıya.
 
Fiyatların bir kez daha uzun bir süre için eşik altına düşmesi durumunda dijital para madenciliğinde sektör çapında konsolidasyon gerçekleşebilir.
 
Böyle bir durum ise güçlenen büyük madenciler nedeniyle kripto para kullanıcılarını etkileyebilir.
 
Silikon Vadisi girişimcisi Bill Tai, bir mülakatta “Bu yıl geçtiğimiz yıldan tamamen farklı. Bitcoin madenciliği küçük ölçekli gizemli bir sektördü; şimdi ise büyümek ve her açıdan kurumsal ölçeklenebilirliğin tüm unsurlarını barındırmak üzere.” dedi.
 
En büyük kripto para ekipmanı üreticilerinden Bitfury Group Ltd.'nin sermaye finansmanı kolu olan Hut 8 Mining Corp.'un başkanı olarak görev yapan Tai, küçük üreticilerin sektörden çekileceği ve sadece beş ile on arası madencinin karlılık nedeniyle hayatta kalabileceğini belirtiyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.