Şehit yakını, Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklandı

Siirt'te PKK'lı teröristlerin bombalı saldırısında şehit olan 8 askerden Erzurumlu Jandarma Er Recep Beycur'un akrabası Kazim İpek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretten tutuklandı. Cenazede 'Kardeşi kardeşe kırdırıyorlar' diyen şehidin amcası da ifadeye çağrılmıştı

02 Eylül 2015, Çarşamba 16:30
A A
Şehit yakını, Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklandı

PKK'lı teröristlerin 19 Ağustos günü Siirt'in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında yola döşedikleri uzaktan kumandalı mayını jandarmaları taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında patlatması sonucu 8 asker şehit olmuştu.

Patlamada şehit düşen Recep Beycur'un, Erzurum'un Karaçoban ilçesine bağlı Kırımkaya köyündeki ailesine haber verilmesi sırasında akrabası Kazim İpek, iddiaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret etti.
 


Kırımkaya Köyü'nde oturan 8 çocuk babası Kazim İpek, dün ifade için Karaçoban İlçe Jandarma Karakolu'na çağrıldı. İfadesi alınan Kazim İpek daha sonra Hınıs Adliyesi'ne sevk edildi.

Hınıs Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen 59 yaşındaki Kazım İpek, suçlamaları kabul etmedi. İpek, 'Cumhurbaşkanına alenen hakaret' suçundan tutuklanarak Hınıs Kapalı Cezaevine gönderilmeden önce verdiği ifadesinde şunları söyledi:

'BENİ KÖYDE SEVMEYENLER VAR. KİMSEYE HAKARET ETMEDİM'

"Askerler şehit evine vardığında biz de köylülerle beraber şehit evine gittik. Recep'in şehit olduğunu öğrenince üzüntümden kahroldum. O an da kendimi kaybettim. Ancak hiç ki

BEYCUR'UN AMCASI DA İFADEYE ÇAĞRILMIŞTI


Recep Beycur'un amcası Ömer Bulur da cenaze sırasında tepki gösterdiği iddiasıyla Terörle Mücadele Şubesi'ne ifadeye çağrıldı. Kendisine 'Devlet büyüklerine itaatsizlik, suç ve suçluyu övme, tehdit, halkı askere göndermekten soğutmak' suçlamalarının yöneltildiğini bildiren Ömer Bulur, tutuklanan Kazim İpek'in dayısının oğlu olduğunu, hakaret iddialarının gerçeği yansıtmadığını ileri sürdü.

Hümeyra PARDELİ/ERZURUM, (DHA)

 

Sıradaki haber yükleniyor...